لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۴۴

اژه‌ای از دستگیری یک مظنون در اسیدپاشی‌های اصفهان خبر داد


سخنگوی قوه قضائیه از دستگیری یک نفر به عنوان مظنون در پرونده اسیدپاشی‌های اصفهان خبر داد.

به گزارش ایسنا، غلامحسین محسنی‌اژه‌ای، معاون اول و سخنگوی قوه قضائیه ایران روز دوشنبه چهارم خرداد در نشست خبری خود گفت:‌ «اتفاق جدیدی که در پرونده اسید‌پاشی‌های اصفهان رخ داده این است که یک نفر به عنوان مظنون دستگیر شده است. البته وی در رابطه با موضوع دیگری دستگیر شده بود ولی قرائنی به دست آمد که ممکن است وی با اسیدپاشی‌های بعدی ارتباط داشته باشد.»

او ادامه داد که هنوز ارتباط این مظنون با اسیدپاشی‌ها اثبات نشده است.

مهر ماه سال گذشته اسیدپاشی روی صورت تعدادی از زنان اصفهانی خبرساز شد. مراجع رسمی اسیدپاشی به صورت ۴ زن را تایید کردند اما ارتباط اسیدپاشی با موضوع برخورد با بدحجابی و امر به معروف و نهی از منکر را رد کردند.

در پی این رخداد، تجمع‌هایی در اصفهان و تهران در اعتراض به اسیدپاشی‌ها و نبود امنیت برپا شد.

پیشتر، مسئولان پلیس و دستگاههای قضایی، سازماندهی شده بودن این حملات را رد کرده بودند و این اقدام را شخصی دانستند. آنها همچنین مطبوعات را درمورد انتشار اخبار و تحلیل های اسیدپاشی های اصفهان تحت فشار گذاشتند.

سخنگوی قوه قضائیه در بخش دیگری از نشست خبری خود، خبر بازداشت اسماعیل احمدی مقدم، فرمانده سابق نیروی انتظامی، پسرش و فرزند شهردار تهران را در برخی از سایت‌ها تکذیب کرد. او این اخبار را کذب محض خواند، در عین حال در پاسخ به سوالی مبنی بر سوء‌استفاده برخی از مسئولان تعاونی ناجا و دستگیری یکی از فرماندهان سابق نیروی انتظامی که در برخی از سایت‌ها منتشر شده است، گفت: «هر موردی که از مقامات گزارش شود مبنی بر وقوع جرمی که اتفاق افتاده، قوه قضائیه به آن ورود پیدا می‌کند.»

محسنی‌اژه‌ای در بخش دیگری از سخنانش در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا اتهامی متوجه فرمانده سابق ناجا است و از او تحقیق به عمل آمده یا خیر؟ گفت: به هیچ وجه تحقیق نشده است و شایعه‌ای که در برخی سایت‌ها آمده به شدت تکذیب می‌شود.

کناره‌گیری اسماعیل احمدی‌مقدم، فرمانده پیشین نیروی انتظامی ایران از سمت خود در حالیکه هنوز چند ماه از مدت ماموریت او باقی مانده بود، اسفند ماه گذشته خبرساز شد. چندی بعد، وبسایت کلمه، نزدیک به منتقدان جمهوری اسلامی، اخباری مبنی بر دست داشتن احمدی‌مقدم در فساد مالی بنیاد تعاون ناجا و بازجویی از او را منتشر کرد. این گزارش‌ها حکایت از دست داشتن حدود ۱۲ فرمانده نیروی انتظامی در فساد مالی بنیاد تعاون ناجا داشت.​

XS
SM
MD
LG