لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۵۸

رحیمی از عملکرد قوه قضاییه در رسیدگی به پرونده خود، انتقاد کرد


محمد رضا رحیمی در جلسه هیات دولت در کنار محمود احمدی نژاد
محمد رضا رحیمی در جلسه هیات دولت در کنار محمود احمدی نژاد

محمد رضا رحیمی، معاون اول محمود احمدی‌نژاد رئیس جمهوری پیشین ایران، در نامه‌ای سرگشاده به رئیس قوه قضاییه به اعلام محکومیت خود توسط سخنگوی قوه قضاییه اعتراض کرد.

رحیمی در نامه خود با اعلام اینکه هنوز هیچ حکمی به او ابلاغ نشده است، از اینکه غلامحسین محسنی اژه‌ای، سخنگوی قوه قضاییه در جمع خبرنگاران خبر از محکومیت او به حبس و جزای نقدی داده، انتقاد کرد و گفت که این کار خلاف قانون است.

اژه‌ای یک هفته قبل در جمع خبرنگاران اعلام کرده بود که م – ر، به حبس و جزای نقدی محکوم شده اما از آنجا که حکم قطعی نشده نمی تاند جزئیات آن را اعلام کند.

پرونده معاون اول محمود احمدی‌نژاد به اتهام فساد مالی از یک سال پیش به طور جدی به گردش افتاد. پیش از پایان دوره ریاست جمهوری احمدی نژاد، از رحیمی به عنوان متهم اصلی پرونده اختلاس در بیمه ایران یاد می‌شد.

رحیمی در نامه خود با اعلام اینکه پس از ۱۱ جلسه بازپرسی هیچ اتهامی علیه او تفهیم نشده است، نوشت که پس از گذشت حدود سه ماه از پایان محاکمه، هنوز هیچ حکمی به او ابلاغ نشده است.

رحیمی با اعلام اینکه اتهامات او هیچ ربطی به پرونده بیمه ایران نداشته است، از اعلام محکومیت خود پیش از ابلاغ و قطعیت حکم، به شدت انتقاد کرد.

بر اساس قوانین ایران، اعلام محکومیت متهم، پیش از قطعی شدن حکم، غیرقانونی است و برای متخلف آن، مجازات تعیین شده است. این قانون البته گاه درباره تمام متهمان، به ویژه منتقدان حکومت ایران، رعایت نمی‌شود.

XS
SM
MD
LG