لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۰:۳۲

نگاه شرکت های مد ایتالیا به بازار ایران: ورساچه در تهران شعبه می زند


تحلیگران می گویند در ایران بیش از ۳ میلیون نفر درآمدهای بالا دارند که می توانند مشتری برندهای معروف ایتالیا شوند.
تحلیگران می گویند در ایران بیش از ۳ میلیون نفر درآمدهای بالا دارند که می توانند مشتری برندهای معروف ایتالیا شوند.

ایتالیا به عنوان نخستین کشور اروپایی برای کمک به صنعت مد ایران، گام هایی را در جهت حضور پررنگ تر در این کشور برداشته است.

بر اساس قرار دادی که روز چهارشنبه در جریان سفر دو روزه نخست وزیر ایتالیا و هیاتی از رهبران بازرگانی ایتالیا به تهران بین انجمن ملی نساجی و مد ایتالیا، و همتای ایرانی آن ، اتحادیه پوشاک تهران، امضا شد، دریافت مجوز کاربرای شرکت های ایتالیایی در ایران آسانتر خواهد شد. انجمن ملی نساجی و مد ایتالیا، نماینده بخشی با بیش از ۵۲ میلیارد یورو درآمد است.

برخی تحلیلگران تخمین می زنند در ایران، که تقریبا ۸۰ میلیون جمعیت دارد، بیش از ۳ میلیون نفر درآمدهای بالا دارند که خریداران عمده و منظمی برای کالاهای لوکس هستند.

رویترز به نقل از یک تحلیلگر صنعت مد و نساجی در ایتالیا می گوید ایران می تواند محل جالبی برای توسعه بازار کالاهای لوکس ایتالیا باشد.

مدیر نهاد "سیستم مد ایتالیا" گفت ایران بازاری با فرصت های بزرگ است و او یقین دارد شرکت های ایتالیایی قادر خواهند بود به خوبی از آن استفاده کنند.

با این حال، مدیران و مشاوران شرکت ها می گویند کار در ایران به دلیل نبود ساختار مناسب خرده فروشی، تعرفه های بالا و محدودیت های بانکی خالی از خطر نیست. همچنین نبود توافق های بین المللی حفاظت از برند ها به این معنا است که بازارهای ایران می تواند با محصولات جعلی پر شود.

به نظر می رسد شرکت های مد ایتالیایی رویکرد فعالتری برای کار در ایران نسبت به رقیبان فرانسوی خود برگزیده اند.

در ماه فوریه، خانه مد روبرتو کاوالی، نخستین فروشگاه خود را در تهران گشود. ورساچه نیز قرار است به زودی بوتیک مجللی، همراه با یک شریک محلی، باز کند.

با این حال، چندین گروه فرانسوی، از جمله شانل و گوچی گفته اند تا روشن نشدن سمت و سوی مناسبات بین المللی ایران، تصمیمی برای حضور در ایران نخواهند گرفت.

XS
SM
MD
LG