لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۸ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۲۳:۳۵

ایران: تصاویر پایگاه‌ های نظامی اسرائیل را داریم


رئیس کمیته دفاعی مجلس شورای اسلامی می گوید هواپیمای بدون سرنشین موسوم به پهپاد ایوب، که ۱۵ مهرماه به حریم هوایی اسرائیل رخنه کرده بود، پیش از انهدام، تصاویری از«پایگاه های حساس»‌ نظامی اسرائیل مخابره کرده که این تصاویر هم اینک در اختیار ایران است.


به گزارش خبرگزاری مهر، اسماعیل کوثری این مطلب را روز دوشنبه، هشتم آبان، به شبکه العالم گفته و افزوده‌است که «این هواپیماها به صورت آنلاین تصاویر خود را ارسال می‌کنند، و هم‌اکنون تصاویر مناطق ممنوعه در اختیار ما است.»

پهپاد (پرنده هدایت‌پذیر از راه دور) ایوب، ۱۵ مهرماه پس از آن‌که از فراز دریای مدیترانه از جنوب اسرائیل، به آسمان این کشور رخنه کرد، توسط جنگنده‌های اسرائیلی سرنگون شد. به دنبال این واقعه حزب‌الله لبنان اعلام کرد که قطعات این پهپاد ساخت ایران بوده و در لبنان مونتاژ شده‌است.

اسماعیل کوثری در پاسخ به این پرسش که «آیا حزب‌الله هواپیماهایی پیشرفته‌تر از ایوب را دارد»، اظهار داشت: «حتما چنین چیزی وجود دارد؛ اما تا زمانی که حزب‌الله تشخیص نداده آن را اعلام نمی‌کند. علتش هم این است که این توانایی فراتر از اینها است.»

وی افزود: «به همین دلیل است که می گوییم اگر اسرائیل بخواهد کوچک‌ترین اقدامی علیه ما انجام دهد، ما در محدوده سرزمینی به این رژیم پاسخ خواهیم داد.»

رییس کمیته دفاعی مجلس اظهار داشت که «ما حتی توان ساخت هواپیماهای بدون سرنشین با قابلیت حمل سلاح را داریم» و افزود که «ما همه فناوری‌هایی را که به دست آورده‌ایم هنوز اعلام نکرده‌ایم؛ و به موقع حتما از آنها استفاده خواهیم کرد و دشمنان خواهند دید که این توان بسیار بالاست.»

یک روز پیش از آن احمد وحیدی، وزیر دفاع جمهوری اسلامی، نیز گفته‌بود که «ما هواپیماهای پیشرفته‌تری از پهپاد به پرواز در آمده بر فراز اسرائیل در اختیار داریم.»

اسرائیل رخنه پهپاد ایوب به آسمانش را «یک رویداد وخیم»‌ خوانده و گفته است که در «آینده نزدیک» این اقدام را تلافی خواهد کرد.

تنش‌ها میان دو کشور اخیراً به خاطر ادامه برنامه هسته‌ای ایران و نگرانی اسرائیل از احتمال نظامی بودن این برنامه بالا گرفته و تهدیدات لفظی طرفین علیه یکدیگر نیز شدت گرفته است.

(به نقل از رادیوفردا)
XS
SM
MD
LG