لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۲۰

"هویت و انگیزه" حمله به خودروی مسئولان در استان کرمانشاه نامشخص است


ماشین مسئولان اسلام آباد غرب و دالاهو که مورد حمله قرار گرفت
ماشین مسئولان اسلام آباد غرب و دالاهو که مورد حمله قرار گرفت

دادستان کل ایران برای رسیدگی به سوء قصد به جان مسئولان در استان کرمانشاه، "دستور ویژه"صادر کرده است اما به گفته مقامات هنوز "هویت و انگیزه" مهاجمان نامشخص است.

مجتبی ملکی، دادستان استان کرمانشاه روز دوشنبه ۲۱ تیر اعلام کرد که دادستان کل ایران برای پیگیری حمله به ماشین حامل فرماندار اسلام آباد غرب و دالاهو و حشمت الله فلاحت پیشه، نماینده این شهر در مجلس شورای اسلامی "دستور ویژه" صادر کرده و با توجه به وجود خودروی مهاجمان در محل وقوع حادثه "اطلاعات خوبی" به دست آمده است.

روز بیستم تیر ماه ماشین مقامات محلی دالاهو در استان کرمانشاه مورد حمله مسلحانه قرار گرفت و راننده و یک سرنشین دیگر کشته شدند اما فرماندار و نماینده مجلس زنده ماندند.

بهرام فاضلی‌زاد، مدیرکل انتظامی امنیتی استانداری کرمانشاه می‌گوید که "هویت و انگیزه" ضاربان نامشخص است و "اخبار ضد و نقیضی در خصوص این حادثه ارائه می‌شود" مورد تایید نیست.

تاکنون هیچ گروهی مسئولیت این حمله را نپذیرفته اما برخی اخبار تایید نشده آن را به گروه‌های کرد مخالف جمهوری اسلامی نسبت می‌دهد.

حشمت‌الله فلاحت پیشه، نماینده اسلام‌آباد غرب و دالاهو در مجلس نیز به خبرگزاری تسنیم گفت که هیچ یک از سرنشینان خودروی آنها "حتی مجهز به یک سلاح کمری نبودند" و هدف مهاجمان "ناامن جلوه دادن منطقه غرب کشور" است.

XS
SM
MD
LG