لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۳۱ شهریور ۱۴۰۲ ایران ۰۹:۲۷

سپاه اعمال فشار به نیروهایش را برای اعزام به سوریه تکذیب کرد


یک مقام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران اجباری بودن اعزام این نیروها به سوریه را تکذیب کرد و گفت تعداد بسیار زیادی «داوطلب» برای اعزام به سوریه وجود دارد.

رسول سنایی‌راد، معاون سیاسی سپاه پاسداران روز چهارشنبه ۲۱ مهر به خبرگزاری میزان گفت: «این که اعضای سپاه برای اعزام به سوریه تحت فشار قرار دارند، شبیه به یک لطیفه است.»

این اظهارات واکنشی به گزارش وبسایت العربیه است که در آن ادعا شده بود یک نیروی سپاه پاسداران که از عرب‌های اهواز بوده، در پی امتناع از اعزام به سوریه، شکنجه و کشته شده است.

معاون سیاسی سپاه این گزارش را «اقدامی رسانه ای برای سایه انداختن بر روی جنایات کثیف آل سعود در یمن» توصیف کرده است.

به گفته آقای سنایی‌راد، علاوه بر بسیجیان که برای اعزام به سوریه «سر و دست می شکنند»، نیروهای ارتش ایران و حتی «ارباب رجوع معمولی» هم خواستار حضور در سوریه هستند.

ایران که نظامیان خود در سوریه را «مدافعان حرم» می‌خواند، بارها اعلام کرده است نیروهای سپاه پاسداران تنها به عنوان مستشار و مشاور نظامی در سوریه حضور دارند.

در بین کشته شدگان سپاهی و بسیجی افرادی با درجات بالای نظامی نیز دیده می شوند، اما عالی‌ترین مقام نظامی کشته شده در سوریه، سرتیپ حسین همدانی بود که مرگ او در مهر ماه سال گذشته با واکنش گسترده مقامات ارشد ایران مواجه شد.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG