لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۲۱

درگیری در مرز سلماس؛ هه‌نگاو: چهار عضو سپاه کشته شدند


نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از وقوع درگیری با «یک تیم تروریستی» در مرز شهرستان سلماس استان آذربایجان غربی خبر داد.

بنا به ادعای سپاه، در این عملیات تیم «خرابکار...کاملا منهدم» شده و «مقادیری تجهیزات و مهمات» به دست نیروهای سپاهی افتاده است. در ادامه این بیانیه ادعا شده که آسیبی به نیروهای سپاهی وارد نشده است.

در مقابل، وبسایت حقوق بشری «هه‌نگاو» در گزارشی از وقوع درگیری میان نیروهای حزب کارگران کردستان، «پ‌ک‌ک»، و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در غروب روز پنجشنبه خبر داده است.

هه‌نگاو با تکیه بر منابع خود از کشته شدن دست‌کم چهار عضو سپاه و زخمی شدن چهار نفر دیگر خبر داده و افزوده زخمی‌ها به بیمارستان خاتم الانبیاء سلماس منتقل شده‌اند.

تا لحظه تنظیم این گزارش هیچ یک از خبرگزاری‌ها و فعالان نزدیک به پ‌ک‌ک و یا پژاک واکنشی به بیانیه سپاه و خبر هه‌نگاو نشان نداده‌اند.

ایالات متحده سازمان «پ‌ک‌ک» را تروریستی می‌داند. پژاک در سال ۲۰۰۹ در فهرست تحریم‌های وزارت خزانه‌داری آمریکا قرار گرفته و آمریکا سپاه پاسداران را یک گروه‌ تروریستی می‌داند.

مناطق عمدتا کُردنشین غرب ایران از بدو تشکیل جمهوری اسلامی و علیرغم ادعاهای مکرر مقامات ایرانی مبنی بر «انهدام»​ و «​انحلال»​ احزاب کُرد، همچنان صحنه درگیری این احزاب و نیروهای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بوده است.

XS
SM
MD
LG