لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۰۹

کشته شدن دست‌کم دو تن در حملات هوایی ترکیه به شمال عراق


یکی از اعضای نیروهای امنیتی روز ۲۵ خرداد ۱۴۰۱ در حال بررسی ویرانی‌های به جا مانده از حملات هوایی در منطقه سنجار، عراق، است
یکی از اعضای نیروهای امنیتی روز ۲۵ خرداد ۱۴۰۱ در حال بررسی ویرانی‌های به جا مانده از حملات هوایی در منطقه سنجار، عراق، است

منابع امنیتی در سنجار در شمال عراق روز چهارشنبه گفتند در حملات هوایی ترکیه به یک گروه شبه نظامی مرتبط با حزب کارگران کردستان دست کم دو تن کشته شده‌اند.

به گفته این منابع، ترکیه در یکی از حملات خود مقر اطلاعاتی و در حمله دیگر یک ناحیه غیرنظامی را هدف قرار داده است.

در تصاویر ویدیویی منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی ستون‌هایی از دود غلیظ و شعله‌های آتش، همراه با ساکنانی که در خیابان‌ها در حال گریز هستند، دیده می‌شوند. هرچند رویترز صحت این تصاویر را تأیید نکرده است.

ترکیه از مدت‌ها پیش در کارزار علیه پ‌ک‌‌ک و گروه شبه‌نظامی کرد-سوری «یگان‌های مقاومت سنجار» در سوریه و عراق درگیر بوده است. آنکارا هر دو این گروه‌ها را نهادهای «تروریستی» قلمداد می‌کند.

حزب کارگران کردستان، «پ‌ک‌ک»، در سال ۱۳۶۳ مبارزه مسلحانه‌ای را علیه دولت ترکیه آغاز کرد که در جریان آن بیش از ۴۰ هزار نفر جان‌شان را از دست دادند.

پس از آن که عراق ترکیه را به «نقض تمامیت خود» متهم کرد، وزارت امور خارجه ترکیه فروردین ماه گذشته کاردار سفارت عراق را احضار کرد. عراق همچنین خواستار بیرون رفتن همه نیروهای ترکیه از خاک عراق شده بود.

XS
SM
MD
LG