لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۲۴

افزایش محدودیت اینترنت در ایران


یک اینترنت کافه در تهران
یک اینترنت کافه در تهران
کاربران ایرانی می گویند سرعت اینترنت در ایران کمتر شده و دسترسی به وب سایت های مختلف مشکل تر شده است. بعضی تحلیلگران مسائل ایران معتقدند محدودیت اینترنت به دلیل نزدیکی انتخابات ریاست جمهوری است.

بسیاری از کاربران در ایران برای عبور از فیلترینگ دولت، از وی پی ان استفاده می کنند. اما اخیرا دسترسی به اکثر وی پی ان ها قطع شد و ورود به وبسایت های امن که از پیشوند اچ تی تی پی اس استفاده می کنند مشکل تر شد. مثلا جیمیل که سرویس ایمیل شرکت گوگل است کندتر شده و حالا ممکن است کاربران به سرویس های ایمیل دیگری روی بیاورند که درجه امنیت جیمیل را ندارند.

مقامات ایران ارتباط بین محدودیت اینترنت و انتخابات را رد کرده اند. علی حکیم جوادی، رییس سازمان فنآوری اطلاعات به خبرگزاری ایسنا گفت: پارامترهای متعددی در سرعت اینترنت دخیل است و نزدیک شدن زمان انتخابات هیچ نقشی در کاهش سرعت نخواهد داشت.

محدودیت اینترنت در زمان انتخابات بحث انگیز خرداد ۱۳۸۸ هم اعمال شد. در آن زمان معترضان به نتیجه انتخابات با استفاده از شبکه های اجتماعی در اینترنت مثل فیس بوک، توییتر، یوتیوب و بالاترین، تصاویر اعتراض های خیابانی را منتشر می کردند.
XS
SM
MD
LG