لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۳ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۵۵

کمبود اتوبوس‌های بین‌شهری در ایران؛ دو هزار دستگاه اتوبوس برای «انتقال زائران اربعین» وارد می‌شود


اتوبوس‌های بین شهری
اتوبوس‌های بین شهری

همزمان با کاهش بیش از پنجاه درصدی تعداد اتوبوس‌های بین‌شهری، وزارت راه و شهرسازی ایران از واردات دو هزار دستگاه اتوبوس ویژه حمل و نقل زائران اربعین به عراق خبر داده است.

معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی روز پنجشنبه ۲۹ تیرماه اعلام کرد واردات این اتوبوس‌ها با هماهنگی سه وزارتخانه و در راستای «ارائه خدمات مطلوب‌تر به زائران اربعین»، انجام شده است.

به گفته شهریار افندی‌زاده، وزارت کشور، وزارت راه و شهرسازی و وزارت صنعت، معدن و تجارت در این اقدام با یکدیگر همکاری می‌کنند.

این مقام وزارت کشور درباره دلیل ارجحیت زائران اربعین به مسافران داخلی در ایران، بویژه نقاط غیرزیارتی، توضیحی نداده است.

همزمان رئیس اتحادیه شرکت‌های تعاونی مسافربری از کمبود بلیط اتوبوس‌های بین‌شهری خبرداده و اضافه کرده است که تعداد این اتوبوس‌ها در مقایسه با دو سال قبل به بیش از نصف کاهش یافته است.

احمدرضا عامری در گفتگو با خبرگزاری ایسنا شمار اتوبوس‌های فعال بین‌شهری در ایران را ۶۵۰۰ دستگاه ذکر کرده و گفته است تعداد آنها دو سال پیش حدود ۱۵ هزار و ۵۰۰ دستگاه بوده است.

به گفته این مقام اتوبوسرانی، به‌جز شهرهای زیارتی، مسافران برای سفر به دیگر نقاط ایران با کمبود اتوبوس مواجه هستند.

بتازگی نیز اخباری درباره اعزام اتوبوس به پاکستان برای انتقال شیعیان آن کشور به ایران به مناسبت اربعین منتشر شده است.

کمپین فعالین بلوچ روز چهارشنبه ۲۸ تیرماه از نبود اتوبوس در برخی پایانه‌های مسافربری استان سیستان و بلوچستان و سرگردانی مسافران خبرداده و به نقل از اهالی شهر چابهار نوشته بود اتوبوس‌ها به مناسبت اربعین برای انتقال شیعیان پاکستانی بکارگرفته شده‌اند.

XS
SM
MD
LG