لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۲۵

آزادی چند عضو سندیکای کارگران اتوبوسرانی تهران بعد از چند ساعت بازداشت


رضا شهابی،حسن سعیدی، امیرعباس آرزم، رهام یگانه، و کیوان مهتدی از اعضای بازداشت شده بودند
رضا شهابی،حسن سعیدی، امیرعباس آرزم، رهام یگانه، و کیوان مهتدی از اعضای بازداشت شده بودند

چند تن از اعضای سندیکای کارگران «شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه» و فعالان کارگری پس از بازداشت چندساعته از سوی نیروهای امنیتی ایران آزاد شدند.

سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه روز سه شنبه از بازداشت رضا شهابی و حسن سعیدی، از اعضای این سندیکا، و امیرعباس آرزم، رهام یگانه، و کیوان مهتدی، از فعالان کارگری در نیمه شب دوشنبه از سوی نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی خبر داد.

در حالی که گزارش‌ها حاکی از انتقال افراد بازداشت شده به زندان اوین در تهران بود و پس از تجمع خانواده‌های بازداشت‌شدگان مقابل زندان اوین این افراد آزاد شدند.

سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه از جمله سندیکای کارگران ایران است که در ماه‌های گذشته از تجمعات اعتراضاتی در ایران از جمله تجمعات کارگران هفت تپه و فولاد اهواز حمایت کرده و بارها خواستار آزادی کارگران بازداشتی شده است.

این سندیکا روز سه شنبه بازداشت اعضای خود از سوی دستگاه‌های امنیتی را به شدت محکوم کرد و خواستار آزادی بی قید و شرط آن‌ها شد.

اما برخوردهای امنیتی و قضایی با کارگران معترض و فعالان حقوق کارگران از سوی جمهوری اسلامی در شرایطی تشدید شده است که همچنان این اعتراضات در شهرهای مختلف ایران ادامه دارد؛ اعتراضاتی که حمایت‌های جوامع بین المللی از جمله وزارت خارجه ایالات متحده و کنفدراسیون بین المللی کارگران را در پی داشته است.

در ایران نیز دانشجویان در دانشگاه‌های مختلف حمایت خود را از این اعتراضات اعلام کردند و خواستار آزادی کارگران زندانی شدند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG