لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۵ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۲:۳۴

«برخورد نیروی انتظامی» با تجمع حامیان محمدعلی طاهری


عکسی از تجمع هواداران محمدعلی طاهری مقابل بیمارستان بقیه‌الله در ۳۰ مهر
عکسی از تجمع هواداران محمدعلی طاهری مقابل بیمارستان بقیه‌الله در ۳۰ مهر

گزارش‌های شهروند خبرنگاران از تهران حاکی است که نیروی انتظامی با تجمع حامیان محمدعلی طاهری در مقابل بیمارستان بقیه‌الله برخورد کرده است.

حامیان و شاگردان محمدعلی طاهری، بنیان‌گذار گروه «عرفان حلقه» برای چندمین روز متوالی در تهران و در مقابل بیمارستان بقیه‌الله، محل بستری شدن آقای طاهری تجمع کردند. وبسایت حامیان محمدعلی طاهری خبر داده که تجمع روز دوشنبه ۳ آبان با «حمله» ماموران نیروی انتظامی برهم خورده است.

بنا به گزارش وبسایت «عرفان‌نیوز»، ماموران نیروی انتظامی ابتدا دو طرف خیابان ملاصدرای تهران را بسته و سپس با باتوم به تجمع‌کنندگان حمله کرده و تعدادی را دستگیر کرده‌اند.

در این فیلم ماموران نیروی انتظامی با خشونت فردی را دستگیر می‌کنند و او فریاد می‌زند: الله اکبر

در عکس‌ها و فیلم‌هایی که این روزها از تجمع برگزار شده مقابل بیمارستان بقیه‌الله منتشر شده، فضا کاملا امنیتی است و تعداد قابل توجهی نیروی پلیس دیده می‌شود.

به نظر می‌رسد که تجمع‌کنندگان هم سیاست سکوت را در پیش گرفته‌اند و تنها با در دست داشتن گل و عکس محمدعلی طاهری، نوشته‌هایی با مضمون درخواست آزادی بنیان‌گذار گروه «عرفان حلقه» در دست دارند.

بنا به گزارش عفو بین‌الملل، آقای طاهری در پی وخامت حالش که به دلیل اعتصاب غذا رخ داده به بیمارستان منتقل شده است.

به گفته خواهر محمدعلی طاهری برای این معلم آموزه‌های معنوی، «حکم برائت» صادر شده اما از آزادی او ممانعت می‌شود و به همین دلیل آقای طاهری در اعتراض دست به اعتصاب غذا زده است.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG