لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۵۵

عفو بین‌الملل فراخوان داد: برای آزادی محمدعلی طاهری نامه بنویسید


وبسایت «عرفان‌نیوز» با انتشار عکس‌هایی از جو امنیتی مقابل بیمارستان بقیه‌الله برای جلوگیری از تجمع حامیان آقای طاهری خبر داده
وبسایت «عرفان‌نیوز» با انتشار عکس‌هایی از جو امنیتی مقابل بیمارستان بقیه‌الله برای جلوگیری از تجمع حامیان آقای طاهری خبر داده

عفو بین‌الملل با ابراز نگرانی از وضعیت محمدعلی طاهری در زندان و بی‌خبری از او، کمپینی را برای نامه‌نگاری به مقامات ایران ترتیب داده است.

عفو بین‌الملل در گزارشی که در تاریخ روز پنجشنبه ۲۹ مهر با عنوان «اقدام فوری» منتشر شده، از وخامت حال محمدعلی طاهری، بنیان‌گذار گروه «عرفان حلقه» پس از اعتصاب غذا خبر داده و نوشته است که خانواده آقای طاهری از محل نگهداری او بی‌خبر هستند و پیگیری‌های آنها از مسئولان بی‌پاسخ مانده است.

بنا بر این گزارش، مقامات قضایی به طور غیررسمی به وکلای آقای طاهری گفته‌اند که او به دلیل از دست دادن هوشیاری در پی اعتصاب غذا به بیمارستان منتقل شده است اما این موضوع به تایید خانواده طاهری نرسیده است.

این سازمان بین‌المللی مدافع حقوق بشر فراخوان داده تا مردم سراسر دنیا به زبان‌های مختلف مقامات ایران را مورد خطاب قرار داده و خواستار آزادی بی‌قید و شرط محمدعلی طاهری شوند.

درخواست دسترسی به پزشک متخصص و روند درمانی مناسب، و تضمین عدم تنبیه به دلیل اعتصاب غذا از دیگر موضوعات پیشنهادی برای نامه‌نگاری است.

از سوی دیگر وبسایت حامیان محمدعلی طاهری از برگزاری چندین تجمع در داخل و خارج ایران خبر داده است.

پیش از این آذر دخت طاهری، خواهر محمدعلی طاهری به وبسایت کمپین بین‌المللی حقوق بشر گفته بود که برای برادرش «حکم برائت» صادر شده اما از آزادی او ممانعت می‌شود و به همین دلیل آقای طاهری در اعتراض دست به اعتصاب غذا زده است.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG