لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۹ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۲:۴۳

حکم شلاق و زندان برای تجمع کنندگان در مقابل زندان اوین


تجمع اعتراضی هواداران محمد علی طاهری در پاییز امسال.
تجمع اعتراضی هواداران محمد علی طاهری در پاییز امسال.

برخی منابع نزدیک به محمد علی طاهری، بنیانگذار گروه عرفان حلقه از محکومیت تعدادی از هواداران او به زندان و شلاق خبر دادند.

بنابر این گزارش‌ها، در پی اعتصاب غذای محمد علی طاهری، تعدادی از هواداران او در تهران و برخی از شهرها تجمع‌های اعتراضی برگزار کردند.

در همین حال ۱۸ فعال مدنی و سیاسی که گروهی از هواداران آقای طاهری هم در میان آنها بودند، به دلیل تحصن در مقابل زندان اوین هر یک به ۹۱ روز حبس و ۷۴ ضربه شلاق محکوم شدند که حکم شلاق ۱۶ نفر از آنها به مدت دو سال به حالت تعلیق درآمده است.

سارا ساعی، یکی از این محکومان به بخش فارسی صدای آمریکا گفت که این تجمع مسالمت‌آمیز و حق قانونی معترضان بوده است. رضا ملک (معاون اسبق وزارت اطلاعات که بعد از ۱۳ سال حبس در سال ۹۳ از زندان آزاد شد)، هاشم زینالی (پدر سعید زینالی، دانشجویی که در جریان اعتراضات ۱۸ تیرماه ۷۸ بازداشت شد و تا کنون خبری از او در دست نیست) و سیمین عیوض‌زاده (مادر امید علی‌شناس، زندانی سیاسی که به تازگی آزاد‌شده)، از جمله فعالانی هستند که در این حکم به شلاق تعلیقی و زندان محکوم شده‌اند.

محمد علی طاهری در اعتراض به آزاد نشدن با وجود اتمام محکومیت پنج سال زندان خود، از سه هفته پیش دست به اعتصاب غذا زده است.

XS
SM
MD
LG