لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۹ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۶:۰۲

جلوگیری از اعزام عبدالفتاح سلطانی به بیمارستان برای درمان


عبدالفتاح سلطانی پیش از زندان و پس از انتقال به بیمارستان در سال ۱۳۹۲
عبدالفتاح سلطانی پیش از زندان و پس از انتقال به بیمارستان در سال ۱۳۹۲

دختر عبدالفتاح سلطانی، وکیل زندانی می‌گوید که سلامتی پدرش با خطر جدی مواجه است اما مسئولان قضایی از اعزام او به بیمارستان جلوگیری می‌کنند. او امیدوار است که تا "دیر نشده" پدرش درمان شود.

مائده سلطانی به وبسایت کمپین بین المللی حقوق بشر در ایران گفت: "این چندمین بار است که در ماههای اخیر پدرم به دلیل درد در قفسه سینه و تپش قلب به بهداری زندان اوین منتقل می شود، اما متاسفانه تاکنون با درخواست های مادرم برای مرخصی درمانی یا انتقال پدرم به بیمارستان توجهی نشده است."

به گفته او، این وکیل زندانی به شدت لاغر شده، بدنش تحلیل رفته و بارها مجبور به مراجعه به بهداری زندان شده است.

مائده سلطانی همچنین اضافه کرده که مادرش "تقریبا هر هفته" درخواست مرخصی پدرش را برای رسیدگی پزشکی ارائه کرده اما "دادیار ناظر زندان اوین" به آن رسیدگی نکرده است.

خانم سلطانی پیش از این در مصاحبه‌ای گفته بود که به پدرش مرخصی نمی‌دهند چون "راضی به توبه نشده است."

عبدالفتاح سلطانی که از ۱۹ شهریور ماه ۱۳۹۰ در زندان است تنها در دی ماه سال گذشته فرصت کرد که برای کمتر از یک ماه به مرخصی بیاید.

او در سال ۱۳۹۲ نیز به دلیل بیماری گوارشی و قلبی برای ۴۱ روز در بیمارستان بستری شد اما قبل از بهبودی کامل مجددا به زندان برگردانده شد. به گزارش کمپین بین المللی حقوق بشر در ایران، این وکیل زندانی دچار نوسان فشار خون، قلب درد، دیسک کمر و گردن و کاهش وزن شدید است.

دستگاه قضایی ایران برای این وکیل دادگستری حکم ۱۸ سال زندان با تبعید به برازجان و ۲۰ سال محرومیت از وکالت صادر کرد که در دادگاه تجدید نظر به ۱۳ سال حبس و دو سال محرومیت از وکالت کاهش پیدا کرد.

XS
SM
MD
LG