لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۹:۱۹

روحانی: نباید از جیب مردم شعار بدهیم


رئیس جمهوری اسلامی ایران با انتقاد از مخالفان توافق اتمی گفت: "ما حق نداریم از جیب مردم شعار دهیم. هر که می‌خواهد شعار بدهد از جیب خود شعار دهد نه از جیب محرومان و فقرا."

حسن روحانی که به همراه هیات دولت به استان مازندران رفته است این سخنان را روز دوشنبه در شهر ساری ایراد کرد و وعده داد که تحرک قابل ملاحظه‌ای در اقتصاد کشور در شش ماهه دوم سال به وجود خواهد آمد.

به گفته او "ممکن است" تحریم‌ها تا یک یا دو ماه آینده ادامه داشته باشد اما " کشور در ماه‌های پایانی سال شاهد حرکت و رونق خواهد بود".

آقای روحانی همچنین گفت دلیل مذاکره با قدرت های جهانی علاقه‌مندی به "غرب" نبوده است: "غرب و شرق برای ما فرقی نمی‌کند. ما دنبال منافع کشور، اشتغال جوانان و رونق اقتصادی هستیم. من چطور رضایت دهم به خاطر تحریم هر جنسی که وارد کشور می‌شود ۱۵ تا ۲۰ درصد اضافه‌تر از قیمت اصلی آن از جیب مردم پرداخت شود."

رئیس جمهوری ایران از مردم خواست تا "بعضی از سخنان" را نشنیده بگیرند و گفت که "در فرصت‌های بعدی" توضیح خواهد داد چه کسانی از "افتخار و غرور ملت و رفع تحریم‌ها" ناراحت هستند.

او بدون اشاره به افراد مورد خطاب خود گفت: "والله شما هم ضرر نمی‌کنید. ناراحت نباشید بعد از تحریم شما هم منفعت خواهید برد و دکان شما کساد نمی‌ شود."

توافق اتمی ایران و قدرت های جهانی هم اکنون در مجلس شورای اسلامی در دست بررسی است و کلیات طرح "اقدام متناسب و متقابل ایران در اجرای برجام" در جلسه روز یکشنبه ۱۹ مهر تصویب شد.

طیفی از اصولگرایان ایران با مفاد توافق اتمی مخالف هستند و دولت ایران را به کوتاه آمدن از حقوق هسته‌ای و دادن امتیاز به قدرت‌های جهانی متهم می کنند.

XS
SM
MD
LG