لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۵۳

محمد هاشمی: رفسنجانی به قتل نرسید؛ سهل‌انگاری وجود نداشت


اکبر هاشمی رفسنجانی در نوزدهمین و آخرین نشست چهارمین دوره مجلس خبرگان - ۱۸ اسفند ۱۳۹۴
اکبر هاشمی رفسنجانی در نوزدهمین و آخرین نشست چهارمین دوره مجلس خبرگان - ۱۸ اسفند ۱۳۹۴

برادر اکبر هاشمی رفسنجانی شایعه قتل او و یا سهل‌انگاری پزشکی منجر به مرگ را رد کرد و گفت که او به دلیل ایست قلبی در هنگام شنا درگذشت.

محمد هاشمی در گفت‌وگو با خبرگزاری ایسنا به ابهامات پیش آمده درباره مرگ برادرش پرداخت و عنوان کرد که هیچ مورد مشکوکی وجود نداشته است.

به گفته آقای هاشمی، اکبر هاشمی رفسنجانی در سن ۸۲ سالگی به استخر رفته و دچار ایست قلبی شده درحالی که « پزشکان می‌گویند که در هوای آلوده نباید به استخر رفت.»

او در پاسخ به اظهارنظر اولیه وزیر بهداشت که گفته بود در رسیدگی به آقای رفسنجانی «سهل‌انگاری» شده گفت که «ممکن است سایرین یک تیم پزشکی همراه‌شان راه بیاندازند» اما برادرش «هیچ وقت» تیم پزشکی نداشته و محافظین هم هیچ وقت هنگام شنا در استخر حضور پیدا نمی‌کردند.

اکبر هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام ایران و از چهره‌های ارشد بنیان‌گذار جمهوری اسلامی ایران روز ۱۹ دی ماه درگذشت و دلیل مرگ او سکته قلبی اعلام شد.

در سالهای اخیر اختلاف نظرهایی بین او و آیت الله خامنه‌ای باعث شده بود تا تنها ریاست مجمع تشخیص مصلحت نظام را برعهده داشته باشد و از حضور او در تریبون نماز جمعه و برنامه‌های تلویزیونی هم جلوگیری می‌شد.

پیام کنایه‌آمیز رهبر جمهوری اسلامی ایران در پی مرگ هاشمی و برخی نشانه‌های دیگر، باعث شده تا برخی فرضیه قتل اکبر هاشمی رفسنجانی را طرح کنند.

برنامه صفحه آخر: مدیریت ترورهای حکومتی و احتمال قتل رفسنجانی

صفحه آخر ۱۳ ژانویه ۲۰۱۷: مدیریت ترورهای حکومتی و احتمال قتل رفسنجانی
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:53:59 0:00

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG