لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۳:۵۶

منابع سوری زخمی شدن قاسم سلیمانی را تایید کردند


قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران ایران (راست) - آرشیو
قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران ایران (راست) - آرشیو

یک روز پس از انتشار اخباری درباره زخمی شدن فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران ایران در سوریه، خبرگزاری فرانسه روز چهارشنبه به نقل از یک عضو گروه ناظر بر امور سوریه و یک منبع امنیتی از زخمی شدن سطحی قاسم سلیمانی خبر داد.

رسانه‌های ایران روز گذشته از قول مسئول روابط عمومی کل سپاه پاسداران نوشتند "قاسم سلیمانی در سلامتی کامل به سر می‌برد و شاداب، پرانرژی و پرقدرت در حال کمک به مقاومت اسلامی سوریه و عراق برای مقابله با تروریستی‌های تکفیری است."

رمضان شریف در ادامه اخبار مربوط به زخمی شدن فرمانده نیروی قدس – شاخه برون مرزی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، را "کذب و دروغی در راستای تأثیرگذاری بر افکار عمومی و جبهه مقاومت" دانست.

با این حال خبرگزاری فرانسه روز چهارشنبه از قول یک منبع امنیتی در سوریه نوشت، سلیمانی چند روز پیش در جریان عملیاتی در جنوب غربی استان حلب زخمی شد. به گزارش این خبرگزاری رئیس گروه ناظر بر حقوق بشر سوریه نیز زخمی شدن این فرمانده ارشد سپاه را تایید کرده است.

پیش از این نیز اخباری در مورد زخمی و حتی کشته شدن قاسم سلیمانی منتشر شده بود. شنبه هفته گذشته وبسایت اسرائیلی دبکا به نقل از منابع نزدیک به شورشیان سوری از کشته شدن فرمانده نیروی قدس خبر داد، اما سپاه پاسداران خبر را "جعلی" خواند و گفت او "در سلامت کامل" به سر می‌برد.

ایران از حامیان اصلی حکومت بشار اسد رئیس جمهوری سوریه است و حضور نظامی خود در آن کشور برای کمک به دمشق در مبارزه با مخالفان حاکمیت را تکذیب نکرده است. با این حال تهران می‌گوید این حضور در حد مستشاری و ارائه مشاوره و آموزش به نیروهای دولتی سوریه است.

XS
SM
MD
LG