لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۵ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۰:۵۰

جهانگیری و پورمحمدی: آماده پاسخ به شکایت احمدی‌ نژاد و مشایی هستیم


عکس آرشیوی از محمود احمدی نژاد (وسط)، اسفندیار رحیم مشایی (راست) و محمدرضا رحیمی
عکس آرشیوی از محمود احمدی نژاد (وسط)، اسفندیار رحیم مشایی (راست) و محمدرضا رحیمی

اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری و مصطفی پورمحمدی وزیر دادگستری ایران گفته اند هنوز شکایت محمود احمدی‌نژاد رئیس دولت پیشین ایران و اسفندیار رحیم مشایی رئیس دفتر او، به دستشان نرسیده است، اما آماده پاسخگویی به آن هستند.

پیشتر وکیل محمود احمدی نژاد از ثبت شکایت از اسحاق جهانگیری به دلیل نسبت دادن آنچه اتهامات ناروا به دولت قبل خواند، خبر داده بود. وزیر دادگستری ایران نیز پس از آن که از نقش ویژه رحیم مشایی در پرونده فساد مالی ۳ هزار میلیارد تومانی خبر داد، با اعلام شکایت او مواجه شده است.

رضا علیجانی روزنامه نگار و فعال سیاسی در پاریس به بخش فارسی صدای آمریکا در این زمینه گفت، مطرح شدن نقش نزدیکان احمدی نژاد در پرونده‌های مربوط به فساد مالی، نشان از تحت فشار قرار گرفتن احمدی نژاد و اطرافیانش در جریان تحرکات اخیر آنها در فضای سیاسی ایران دارد.

آقای علیجانی بر این اعتقاد است که شکایت‌های اخیر محمود احمدی‌نژاد و نزدیکانش از مقامات دولت روحانی تنها یک مانور تبلیغاتی است تا به هواداران خود نشان دهند جرمی مرتکب نشده‌اند.

در ماه‌های اخیر گزارش‌های مختلفی از نقش مقامات دولت احمدی نژاد در پرونده‌های مربوط به فساد مالی و اختلاس منتشر شده است.

در این بین محمدرضا رحیمی معاون اول محمود احمدی‌نژاد به اتهام فساد مالی محکوم و زندانی شد و حمید بقایی معاون اجرایی رئیس دولت قبل نیز اخیرا بازداشت شده است.

XS
SM
MD
LG