لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۰۷

پورمحمدی : رحیم مشایی نقش قابل توجهی در پرونده فساد سه هزار میلیارد تومانی دارد


وزیر دادگستری: مشایی در اختلاس سه هزار میلیارد تومانی نقش قابل توجه داشته است
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:03:00 0:00

مصطفی پورمحمدی، وزیر دادگستری ایران می‌گوید اسفندیار رحیم مشایی، رئیس دفتر محمود احمدی‌نژاد در پرونده اختلاس سه هزار میلیارد تومانی نقش قابل توجهی داشته ‌است.

در ماههای اخیر گزارش های مختلفی از نقش مقامات دولت احمدی نژاد در پرونده های مربوط به فساد مالی و اختلاس منتشر شده و شماری از آنها نیز روانه زندان شده اند.

مصطفی پورمحمدی ،رئیس پیشین سازمان بازرسی کل کشور روز چهارشنبه در مصاحبه‌ با روزنامه دولتی ایران و در رابطه با پرونده اختلاس سه هزار میلیارد تومانی در دولت احمدی نژاد گفته است در واگذاری فولاد و پروژه تهاتر دو طبقه کردن جاده چالوس به نور، آقای مشایی اعمال نفوذ کرده و نقش قابل توجهی داشته است.

به گفته وزیر دادگستری ایران ، اسفندیار رحیم مشایی در پاسخ به این اتهام گفته است که تنها توصیه هایی به مسولان داشته است.

پیشتر نیز نام اسفندیار رحیم مشایی در چند پرونده فساد مالی مطرح شده بود.

در ماه های اخیر ابعاد مختلفی از نقش مقامات دولت احمدی نژاد در پرونده های فساد مالی مطرح شده است.

برخی از این اتهامات از سوی مقامات دولت روحانی مطرح شده اند تا جایی که محمود احمدی نژاد چندی پیش اعلام کرد که از شش طرف به او و یارانش حمله می شود.

در عین حال رسانه های ایران از شکایت محمود احمدی نژاد از اسحاق جهانگیری، معاون اول حسن روحانی برای نسبت دادن «اتهامات ناروا» به دولت پیشین و محمد اشرفی اصفهانی، رئیس هیئت بدوی رسیدگی به تخلفات اداری نهاد ریاست جمهوری به دلیل گفته‌های او دربارهٔ حمید بقایی خبر داده اند.

آقای اشرفی اصفهانی گفته بود که حمید بقایی، معاون اجرایی احمدی نژاد که اواسط خرداد به اتهام اختلاس بازداشت شد اموالش را به ۱۰ کشور دیگر منتقل کرده است.

از میان یاران و نزدیکان محمود احمدی نژاد تاکنون محمدرضا رحیمی معاون اول و حمید بقایی زندانی شده اند.

جلسه دادگاه بابک زنجانی، تاجر و میلیاردر ایرانی که در دور زدن تحریم های بین المللی علیه ایران در دولت احمدی نژاد نقش داشت اما بیش از دو میلیارد و ۷۰۰ میلیون دلار از بدهی خود به وزارت نفت را بازنگرداند نیز ۱۱ مهرماه برگزار می شود. او از دی ماه ۱۳۹۲ زندانی است.

دادگاه رسیدگی به اتهامات سعید مرتضوی، دادستان پیشین تهران در ارتباط با پرونده کهریزک و فساد مالی در سازمان تامین اجتماعی هم به پایان رسیده و حکم او قرار است تا هفته دیگر اعلام شود.

بتازگی اسنادی از نقش ویژه سعید مرتضوی در پرونده بابک زنجانی منتشر شده است.

با وجود تکذیب وجود هرگونه رابطه ای از سوی سعید مرتضوی، روزنامه شرق روز چهارشنبه سندی تازه از رابطه این دو و واگذاری گروهی از شرکت های سازمان تامین اجتماعی از سوی مرتضوی به بابک زنجانی را منتشر کرده است.

همزمان به گزارش خبرگزاری ایلنا، ناصر سراج ، رییس سازمان بازرسی کل کشور به فرار متهم فساد ۷۰ میلیارد تومانی از بانکی در کرج در دوره احمدی نژاد به خارج از ایران خبر داده است.

  • 16x9 Image

    کوروش صحتی

    عمده گزارشهای او در مورد مسائل سیاسی داخلی ایران، حقوق بشر و جنبش های اجتماعی است.

XS
SM
MD
LG