لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۳۴

خاتمی: مسئولان به خاطر پرداخت های بالا به مدیران از مردم پوزش بخواهند


محمد خاتمی، رئیس جمهوری پیشین ایران از مسئولان عالی کشور خواست که به خاطر دریافت‌ها و حقوق بالای برخی مدیران دولتی از مردم پوزش بخواهند.

آقای خاتمی در یادداشتی که در وبسایت شخصی خود منتشر کرده، با اشاره به افشای دریافت های بالای برخی از مدیران دولتی نوشت: "همانگونه وجود فسادهای گوناگون و سوء استفاده های هزاران میلیاردی مصیبت است، ‏دریافت‌های این چنینی بعضی از مدیران، درحالیکه بخش قابل توجهی از جامعه گرفتار ‏تنگدستی است… به هیچ وجه قابل ‏پذیرش نیست."

آقای خاتمی در بخش دیگری از نامه خود با بیان اینکه که شاهد ناراحتی رئیس جمهوری ایران از این موضوع بوده و می داند که او دستور پیگیری داده، آورده است: "جا دارد که از این پیش آمد همگی، بخصوص مسؤولان بالای نظام از پیشگاه ملت ‏پوزش خواهی کنند و نیز با قانونی کردن ساز و کار عادلانه پرداخت و دریافت به گونه ای که ‏امکان بی عدالتی از نوعی که رخ داده است نباشد و ملت به عدم تکرار آن مطمئن شود ‏آزردگی وجدان ملت برطرف شود."

موضوع افشای دریافت های برخی از مدیران دولتی با افشای فیش های حقوقی مدیران بیمه مرکزی آغاز و با طرح دریافت های مدیران صندوق توسعه ملی ابعاد گسترده تری یافت. جالب اینکه یکی از دریافت های بالا مربوط به صفدر حسینی، رئیس هیات عامل صندوق توسعه ملی و از وزرای سابق در دولت آقای خاتمی بود.

حسن روحانی رئیس جمهوری ایران به معاون اول خود دستور داد که موضوع را پیگیری و با متخلفان برخورد کند اما آقای خاتمی که از حامیان آقای روحانی در انتخابات ریاست جمهوری بوده است معتقد است که این کافی نیست و مسئولان عالی باید از مردم پوزش بخواهند.

برخی از مدیران دولتی دریافت حقوق بالا را مصوب دولت محمود احمدی نژاد می دانند اما آقای خاتمی نوشته است که به نظر او منشا این دریافت ها در هر زمان باشد زشت و محکوم است.

XS
SM
MD
LG