لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۵۷

نشریه آلمانی: تهران خواهان انتقال ۳۰۰ میلیون یورو پول نقد از آلمان به ایران است


مقامات آلمانی در حال بررسی یک درخواست از سوی ایران برای برداشت ۳۰۰ میلیون یورو از حساب های بانکی در آلمان هستند. رویترز، به نقل از روزنامه آلمانی بیلد می نویسد تهران می خواهد این پول ها به صورت نقد به ایران منتقل شود.

بیلد این مطلب را به نقل از مقام های دولتی که نامی از آنها نبرده، منتشر کرده است.

بر اساس این گزارش، پول ها در حساب بانک تجارتی ایران و اروپا یا eihbank قرار دارد و ایران نگران است که با بازگشت کامل تحریم های آمریکا علیه ایران، موجودی پول های نقدش پایان یابد.

واشنگتن در پی خروج از توافق هسته ای با ایران گفته است تحریم های تازه علیه تهران را دوباره به اجرا می گذارد و از شرکت های خارجی خواسته است خرید نفت از ایران را تا ماه نوامبر سال جاری متوقف کنند و از معامله با ایران نیز بپرهیزند.

به نوشته بیلد، ایران به نهاد نظارت مالی آلمان گفته است که پول های نقد را می خواهد به شهروندان ایرانی که برای سفر به خارج به پول نقد نیاز دارند بدهد چرا که شهروندانش به «کارت های اعتباری» که در سطح بین المللی پذیرفته شود، دسترسی ندارند.

آلمان، بریتانیا، فرانسه، به همراه روسیه و چین گفته اند که می خواهند برجام را نجات دهند. با ایران حال، نهادهای اطلاعاتی آمریکا و اسرائیل نگران آن هستند که ایران از پول نقد برای کمک به تسلیح گروه های مسلح در خاورمیانه استفاده کند.

بیلد می گوید نهاد نظارتی مالی آلمان اکنون در حال بررسی این درخواست است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG