لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۲۷

محمد آرین‌خو، سرمربی پیشین تیم ملی کاراته ایران، به دادسرای اوین احضار شد


محمد آرین خو, سرمربی پیشین تیم ملی کاراته ایران
محمد آرین خو, سرمربی پیشین تیم ملی کاراته ایران

محمد آرین‌خو، سرمربی و مدیر پیشین تیم ملی کاراته ایران و منتقد اعدام ورزشکاران معترض، از احضار به دادسرای اوین در پی بازجویی اخیرش خبر داده است.

این مقام پیشین ورزشی ایران در پیامی صوتی که از سوی «کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی» منتشر شده توضیح می‌دهد که یک بار در روز ۳۱ تیرماه برای پاسخگویی به پرسش‌های بازجو مراجعه کرده و بر پایه ابلاغیه جدید هم قرار است روز شنبه ۱۴ مردادماه همراه با وکیلش، امیر کوهکن، به دادسرا مراجعه کند.

محمد آرین خو در پیام صوتی خود با تاکید بر ایستادگی بر مواضعش می گوید «همیشه به مسائلی که مطرح کردم ایمان دارم.»

براساس ابلاغیه شعبه یک دادسرای اوین که در وبسایت «کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی» منتشر شده، دلیل احضار محمد آرین‌خو «تفهیم اتهام مندرج در پرونده» ذکر شده و به مصداق اتهام هیچ اشاره‌ای نشده است.

ابلاغیه دادسرای محمد آرین خو
ابلاغیه دادسرای محمد آرین خو

محمد آرین‌خو در جریان اعتراضات سراسری سال گذشته بویژه از ورزشکاران معترض و محکوم به اعدام دفاع کرده و از برخورد مقامات جمهوری اسلامی و قوه قضائیه با آنها به تندی انتقاد کرده بود.

این ورزشکار باسابقه سال گذشته با حضور بر سر مزار محمدمهدی کرمی، قهرمان کاراته که در جریان اعتراضات اعدام‌ شد، با تاکید بر بی‌گناهی این جوان ۲۲ ساله، با خانواده او ابراز همدردی کرده بود.

این مقام پیشین ورزشی همچنین در پیام‌هایی ویدیویی از صدور حکم اعدام برای صالح میرهاشمی، کاراته‌باز متهم در پرونده «خانه اصفهان» و عدم دسترسی او به وکیل انتخابی به شدت انتقاد کرده و سکوت وزارت ورزش و فدراسیون کاراته ایران و بویژه فدراسیون کاراته اصفهان را شرم‌آور دانسته بود.

در پی حمایت شماری از هنرمندان و ورزشکاران از معترضان در سال گذشته، مقامات جمهوری اسلامی با صدور احکام قضایی در ماههای گذشته تلاش کرده‌‌اند با چهره‌های معروف حامی معترضان برخورد کنند.

XS
SM
MD
LG