لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۲۹

آغاز سفر ظریف و هیات تجاری ایران به چهار کشور اروپایی


خبرگزاری ها گزارش دادند که آقای ظریف نهم خرداد در آغاز سفر پنج روزه خود به اروپا راهی لهستان شد.
خبرگزاری ها گزارش دادند که آقای ظریف نهم خرداد در آغاز سفر پنج روزه خود به اروپا راهی لهستان شد.

وزیر امور خارجه ایران به همراه یک هیات تجاری ۶۰ نفره عصر یکشنبه سفر خود را به چهار کشور اروپایی لهستان، فنلاند، سوئد و لتونی آغاز کرد.

خبرگزاری های ایران گزارش دادند که آقای ظریف نهم خرداد در آغاز سفر پنج روزه خود به اروپا راهی لهستان شد.

بنابراین گزارش، هیاتی ۶۰ نفره از فعالان اقتصادی ایران به سرپرستی محسن جلال پور، رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و کشاورزی ایران آقای ظریف را همراهی می‌کنند.

وزیر امور خارجه ایران و هیات همراه او پس از لهستان به فنلاند، سوئد و لتونی سفر خواهند کرد.

دیدار با شخصیت‌های سیاسی و شرکت در نشست مشترک فعالان اقتصادی این کشورها از برنامه‌های سفر آقای ظریف و هیات همراه اوست. این سفر در حالی با ورود به لهستان آغاز می شود که تنها سه ماه از سفر وزیر خارجه لهستان به تهران گذشته است.

دولت ایران در پی دستیابی به توافق هسته‌ای و لغو تحریم‌های بین‌المللی تلاش می‌کند تا روابط تجاری خود را با دیگر کشورها بازسازی کند. مقامات دولتی اعلام کرده‌اند که برای خروج از رکود و دستیابی به رشد اقتصادی ۵ درصد نیاز به سالانه دهها میلیارد دلار سرمایه گذاری خارجی دارند.

با این حال، ایران همچنان برای جذب سرمایه گذاران خارجی با مشکل مواجه است. با آنکه رفع تحریم های بین المللی هسته ای باعث افزایش صادرات نفت ایران شده، همچنان شماری از تحریم های دیگر به خاطر موارد دیگر از جمله نقض حقوق بشر، تروریسم، و برنامه موشکی ایران پابرجا است.

XS
SM
MD
LG