لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۳۰

مسدود شدن حساب باشگاه استقلال همزمان با تغییر غیرمنتظره مدیرعامل


از راست بهرام افشارزاده و رضا حسنی‌خو مدیران سابق و فعلی استقلال
از راست بهرام افشارزاده و رضا حسنی‌خو مدیران سابق و فعلی استقلال

همزمان با انتصاب مدیرکل حراست وزارت ورزش به عنوان مدیر عامل باشگاه استقلال، حساب باشگاه استقلال نیز از سوی سازمان بازرسی کل کشور مسدود شده است.

روز چهارشنبه ۱۳ مرداد ماه، رضا حسنی‌خو مدیرکل حراست وزارت ورزش و جوانان به عنوان مدیر عامل باشگاه استقلال، یکی از دو باشگاه پرطرفدار فوتبال ایران انتخاب شد.

او که سال‌ها مسئول حراست نهادها و وزارت‌خانه‌های مختلف بوده، یک برادر مشهورتر از خود دارد که با نام احسان علیخانی، اجرای چند برنامه پرطرفدار صدا وسیما را بر عهده داشته است.

تا پیش از این بهرام افشارزاده، سرپرستی باشگاه استقلال را برعهده داشت و همزمان مشاور وزیر وزش و جوانان و "مدیر کل وزارتی" این وزارتخانه بود. او پیش از این دبیرکلی کمیته المپیک ایران را بر عهده داشت.

آقای افشارزاده در مورد این تغییرات سکوت کرده، اما گفته می‌شود دستور حسن روحانی برای ممنوعیت به‌کارگیری بازنشسته‌ها در مشاغل دولتی باعث شده است تا بهرام افشارزاده نتواند به کار خود ادامه بدهد.

اما خبرهای تایید نشده حاکی از آن است که نارضایتی وزارت ورزش از عملکرد مالی باشگاه استقلال باعث این تغییرات شده است.

سازمان لیگ برتر فوتبال ایران به تازگی مبلغ قرادادهای بازیکنان و کادر فنی باشگاه‌های فوتبال ایران را اعلام کرد که تیم استقلال تهران با هزینه ۱۹ میلیارد و ۷۴۰ میلیون تومان، گران‌ترین تیم بود و از پرسپولیس، رقیب سنتی و دیگر تیم تحت نظارت وزارت ورزش حدود دو میلیارد بیشتر خرج کرده است.

خبرگزاری قوه قضاییه نیز خبر داده که به دلیل "قراردادهای سنگین و خارج از عرف" باشگاه استقلال، حساب این باشگاه از سوی سازمان بازرسی کل کشور مسدود شده است. اما شهاب جهانیان رئیس هیئت مدیره باشگاه استقلال این خبر را تکذیب کرده است.

وزارت ورزش دولت حسن روحانی در ابتدا وعده داده بود دو باشگاه استقلال و پرسپولیس را به بخش خصوصی واگذار کند؛ با این حال پس از برگزاری چند دور مزایده همچنان مالکیت خود را حفظ کرد، اما اعلام کرد که بر هزینه‌کرد این دو باشگاه نظارت دقیق‌تری خواهد داشت.

XS
SM
MD
LG