لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۳۴

دردسر شلوار باب اسفنجی برای سوشا مکانی، محرومیت ۶ ماهه دروازه‌بان پرسپولیس


گفته می‌شود این شلوار زرد که ظاهرا با الهام از شخصیت کارتونی "باب اسفنجی" طراحی شده، یکی از موارد منجر به محرومیت مکانی است.
گفته می‌شود این شلوار زرد که ظاهرا با الهام از شخصیت کارتونی "باب اسفنجی" طراحی شده، یکی از موارد منجر به محرومیت مکانی است.

رسانه‌های ایران از محرومیت شش ماهه دروازه‌بان تیم پرسپولیس به دلیل "پوشش نامناسب و خارج از عرف" خبر داده‌اند. بنا بر این گزارش‌ها یکی از موارد منجر به محرومیت سوشا مکانی از فوتبال، پوشیدن شلوار زرد بوده است.

سوشا مکانی دروازه‌بان تیم پرسپولیس تهران به دنبال انتشار عکس‌های خصوصی‌اش در فضای مجازی بازداشت شد و مدتی را در زندان گذراند.

انتشار این عکس‌ها در فضای مجازی جنجال زیادی به پا کرد و دروازه‌بان باشگاه پرسپولیس گفته بود که فرد حاضر در عکس نامزد اوست اما این موضوع مانع از بازداشت او نشد.

به دنبال این بازداشت، دادستان تهران به انتشار عکس و تصاویر آنچه "خلاف شئون اسلامی" در فضای مجازی خواند، هشدار داد.

با این همه سوشا مکانی پس از مدتی از زندان آزاد شد و محرومیتی برای او درنظر گرفته نشد.

حکم محرومیت شش ماهه این فوتبالیست بدون جزئیات منتشر شده و مشخص نیست که آیا آن بازداشت را هم دربرمی‌گیرد یا خیر. اما رسانه‌ها عمدتا به تصویری از سوشا مکانی اشاره کرده‌اند که با شلوار زرد به تمرین پرسپولیس آمده است.

انتشار عکس‌های خصوصی هنرمندان و ستارگان ورزشی در سال‌های گذشته باعث برخوردهایی مانند ممنوع‌التصویری و یا حتی زندانی شدن آنها شده، چرا که برخی از این تصاویر مغایرت زندگی شخصی آنها با سبک زندگی مورد پسند و تبلیغ مراجع رسمی را نشان می دهد.

XS
SM
MD
LG