لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۹ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۶:۳۲

پیوستن مدافع ارمنی به تراکتورسازی به دلیل "حفظ وحدت آذری ها" منتفی شد


ورزشگاه یادگار امام تبریز محل مسابقات تیم تراکتورسازی
ورزشگاه یادگار امام تبریز محل مسابقات تیم تراکتورسازی

یک روز پس از توافق مدافع ملی‌پوش ارمنستان با باشگاه فوتبال تراکتورسازی تبریز، این باشگاه اعلام کرد که پیوستن بازیکن ارمنی به تراکتورسازان به منظور "حفظ وحدت آذری‌ها" منتفی شده است.

سایت رسمی باشگاه تراکتورسازی تبریز اعلام کرده بود که این باشگاه با آرزداد هارویان، مدافع ارمنی برای فصل آینده به توافق رسید اما خبرگزاری ایسنا روز سه شنبه ۱۸ خرداد به نقل از مصطفی آجرلو، مدیر عامل باشگاه تراکتورسازی نوشت که این باشگاه تبریزی قید مدافع ارمنی را زده است.

آقای آجرلو گفت: "من برای وحدت آذری‌های عزیز به تبریز آمدم و از آنجایی‌که پیوستن بازیکن تیم ملی ارمنستان به تراکتور می‌تواند این وحدت را تهدید کند از خرید این بازیکن صرف‌نظر می‌کنیم."

احتمالا نگرانی باشگاه تراکتورسازی سرایت کردن اختلافات شدید جمهوری آذربایجان و جمهوری ارمنستان به ورزشگاه یادگار امام تبریز است.

جمهوری آذربایجان با نیروهای ارمنی نشین منطقه قره باغ علیا اخیرا درگیری شدیدی داشتند. منطقه قره باغ بخشی از جمهوری آذربایجان است اما از زمان پایان درگیری ها میان نیروهای جمهوری آذربایجان و نیروهای ارمنی در اواسط دهه ۱۹۹۰ از کنترل باکو خارج بوده و تحت حمایت جمهوری ارمنستان قرار گرفته است.

مسئولان باشگاه تراکتورسازی نگرانند که با به خدمت گرفتن مدافع تیم ملی ارمنستان، اختلافات آن دو کشور به آذربایجان ایران کشیده شود.

XS
SM
MD
LG