لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۱۶

جواب آزمایش کووید-۱۹ وزیر امور خارجه ایران مثبت شد؛ امیرعبداللهیان در قرنطینه


حسین امیرعبداللهیان (چپ) بدون ماسک در کنار بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه.
حسین امیرعبداللهیان (چپ) بدون ماسک در کنار بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه.

تلویزیون دولتی ایران روز دوشنبه گزارش داد حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه این کشور، پس از مثبت اعلام شدن آزمایش کرونا، در خانه قرنطینه شده است.

به گزارش خبرگزاری رسمی جمهوری اسلامی، ایرنا، سعید خطیب زاده، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران، حال امیرعبداللهیان را «خوب» خوانده است.

امیرعبداللهیان در هفته‌های گذشته به چندین کشور خارجی سفر کرده بود.

سخنگوی وزارت خارجه ایران می‌گوید که دیپلمات ارشد ایران وظایف خود را از خانه انجام می‌دهد.

در گزارش ایرنا که اظهارات خطیب‌زاده در آن منتشرشده تنها به قرنطینه بودن وزیر امور خارجه ایران اشاره شده و از ابتلای او به کووید-۱۹ خبری داده نشده است. اما به نوشته آسوشیتدپرس خبر ابتلای امیرعبداللهیان به این بیماری را تلویزیون دولتی اعلام کرده است.

همچنین در گزارش ایرنا ذکر نشده که آخرین باری که امیرعبداللهیان با دیگر وزیران و یا رئیس جمهوری ایران دیدار داشته، چه زمانی بوده است.

به نوشته آسوشیتدپرس، ایران با نزدیک به ۶ میلیون مورد مثبت، بدترین ضربه را از همه‌گیری ویروس کرونا در خاورمیانه داشته است. این کشور ۸۴ میلیون نفری بیش از ۱۲۵هزار نفر طبق گزارش‌ها بر اثر کرونا جان باخته‌اند. جمهوری اسلامی به دستور آیت الله خامنه‌‌ای، از ورود واکسن‌های موثر غربی نظیر فایزر که در کاهش آمار مرگ و میر ناشی از کرونا موثر بوده‌اند، خودداری کرده بود.

XS
SM
MD
LG