لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۳۰

با افزایش تلفات سیل شیراز، تعداد کشته‌های سیل در ایران به ۶۴ نفر رسید


با تایید خبر مرگ دو نفر دیگر از قرانیان سیل در شیراز، مجموع تعداد کشته‌های سیل در ایران در دو هفته اخیر به ۶۴ نفر رسید.

به گزارش خبرگزاری ایرنا، سازمان پزشکی قانونی استان فارس روز چهارشنبه ۱۴ فروردین اعلام کرد که دو تن از مصدومان سیل در دروازه قرآن شیراز جان باختند و به این ترتیب تعداد کشته‌های سیل در این شهر به ۲۱ نفر رسید.

پیشتر در این روز، مهرداد علی‌بخشی جانشین سازمان مدیریت بحران اعلام کرده بود که سیل ویرانگری که از اواخر اسفند در استان‌های شمالی آغاز و در ادامه در چندین استان دیگر جاری شد، ۶۲ کشته به جای گذاشته است.

با افزایش تعداد کشته ها در شیراز، این رقم اکنون به ۶۴ تن رسیده است.

مقامات ایالات متحده بارها نسبت به سوءمدیریت منابع طبیعی ایران و سدسازی‌های غیرضروری و بی‌برنامه با هدف پر کردن جیب مقامات فاسد رژیم جمهوری اسلامی هشدار داده و آن را از عوامل اصلی بروز بحران‌های زیست محیطی گوناگون، از جمله سیل‌های ویرانگر و خشکسالی‌های بی‌سابقه، برشمرده‌اند.

مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا، در اردیبهشت ماه سال گذشته با اعلام حمایت از مردم ایران گفته بود که «بحران‌های مالی و زیست محیطی را در ایران شاهد هستیم. فساد کشور را فرا گرفته است. رژیم از مردم خود می‌دزدد.»

همچنین، برایان هوک، نماینده ویژه آمریکا در امور ایران، هم با اشاره به این‌که پس از انقلاب در ایران ششصد سد «بدون هیچگونه ارزیابی محیط زیستی» ساخته شده است، اعلام کرده بود که رژیم جمهوری اسلامی در چهل سال گذشته منابع آبی کشور را با سوءمدیریت نابود کرده است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG