لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۲۶

مجمع تشخیص مصلحت در مورد لایحه الحاق به کنوانسیون مبارزه با جرایم سازمان یافته به جمع بندی نرسید


مجمع تشخیص مصلحت نظام در ایران، لایحه الحاق این کشور به کنوانسیون مبارزه با جرائم سازمان‌ یافته فراملی (پالرمو) را تصویب نکرد و بررسی دوباره آن را مشروط به بررسی بیشتر این لایحه در کمیسیون‌های قضایی و امنیتی مجمع کرد.

خبرگزاری های داخلی ایران به نقل از برخی از اعضای حاضر در جلسه شنبه ۲۹ دی گزارش دادند که در این نشست که با حضور محمد جواد ظریف و لعیا جنیدی به نمایندگی از دولت برگزار شد، اعضای مجلس برای تصویب این لایحه به جمع بندی نرسیدند.

دولت ایران که از سوی ایالات متحده به حمایت از تروریسم متهم است، برای خروج از فهرست سیاه گروه ویژه اقدام مالی (FATF) نیازمند انجام اقداماتی است و تصویب این لایحه یکی از آن اقدامات بوده که دولت روحانی درخواست تصویب آن را داشته است.

با این حال، مخالفان تصویب این لایحه معتقدند که این امر موجب بسته شدن راه کمک‌های ایران به گروه‌هایی چون حزب الله و حماس می‌شود که آمریکا در فهرست تروریستی آمریکا قرار دارند.

احمد توکلی در باره سرنوشت این لایحه گفت که برای بررسی پالرمو جلسه فوق‌العاده‌ای در روز چهارشنبه تشکیل خواهد شد و قرار شده است تا شنبه هفته آینده بررسی این موضوع به اتمام برسد.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG