لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۰۰

دولت: بازار ارز آرام است | دادستان: ۱۳۰۰ حساب مسدود شد| مردم در صف دلار


در ادامه تلاش دولت ایران برای آرام سازی بازار ارز پس از حدود یک ماه افزایش شدید نرخ دلار، دادستان تهران اعلام کرد که ۱۳۰۰ حساب بانکی مربوط به «اخلالگران بازار ارز» مسدود شده است. این در حالی است که مردم نگران در صف های طولانی مقابل صرافی ها امیدوار به خرید ارز هستند.

عباس جعفری دولت آبادی روز سه‌شنبه ۸ اسفند به خبرگزاری ایرنا گفت که تا کنون ۲۷ نفر از «اخلالگران بازار ارز» از سوی وزارت اطلاعات و نیروی انتظامی به دستگاه قضایی معرفی شده اند. او اضافه کرد که در برخورد با فعالان بازار ارز، ۱۳۰۰ حساب بانکی مسدود شده که گردش مالی شش هزار میلیارد تومانی داشتند.

اقدام دستگاه قضایی ایران در مسدود کرد حساب‌های برخی از فعالان بازار ارز حدود دو هفته پس از اعلام شد که نیروهای امنیتی و اطلاعاتی برای مقابله با آنچه اخلال در بازار ارز نامیده شد در اقدامی ناگهانی حدود ۹۰ فعال بازار ارز را بازداشت کرده و ۱۰ صرافی را نیز مهر و موم کردند.

همان هنگام اعلام شد که بیش از ۲۰۰ حساب بانکی خرید و فروش کنندگان ارز مسدود شده است.

این اقدام امنیتی موجب شد تا قیمت دلار که طی یک ماه به حدود ۴۹۰۰ تومان رسیده بود به مرور کاهش یافته و به کمتر از ۴۵۰۰ تومان رسید.

ویدئوی ارسالی شما از صف مردم در تهران مقابل صرافی‌ها

افزایش نرخ ارز در ماههای اخیر در پی اعتراض‌های گسترده در سراسر ایران،شدت گرفت.

کارشناسان دلایل نرخ ارز را علاوه بر نگرانی مردم از بی ثباتی اقتصادی در ایران، نبود امکان سرمایه گذاری و سیاست های غلط پولی، مشکلات دولت در دریافت پول نفت به دلیل تحریم‌های آمریکا می‌دانند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG