لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۲۶

حضور وزیر کشور ایران در اجلاس اکسکام و بررسی وضعیت مهاجران افغان


پناهجویان افغان در ایران
پناهجویان افغان در ایران

وزیر کشور ایران که برای حضور در اجلاس کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان به ژنو سفر کرده است، با وزیر امور ولایات و امور مرزی پاکستان و وزیر امور مهاجرین و عودت‌کنندگان افغانستان دیدار کرد.

شصت و ششمین اجلاس کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان(اکسکام) از روز دوشنبه ۱۳ مهر ماه آغاز شده و عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور در راس هیاتی از ایران در آن حضور دارد.

بابک دین پرست، قائم مقام وزیر کشور در اموربین الملل که در این سفر عبدالرضا رحمانی فضلی را همراهی می کند به خبرگزاری ایرنا گفت که با پیشنهاد جمهوری اسلامی ایران و موافقت سایر اعضا، اجلاس امسال اکسکام به موضوع پناهندگان افغانستانی اختصاص یافته است.

به گفته این مقام وزارت کشور، هیات ایرانی در این اجلاس بر "ضرورت بازگشت داوطلبانه و پایدار، توام با حفظ کرامت و عزت پناهجویان افغانستان به کشور خود" تاکید خواهد کرد.

اجلاس سالانه کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان همه ساله در نیمه اول مهرماه در مقر سازمان ملل متحد در ژنو با حضور نمایندگان کشورهای عضو برگزار می‌شود و مسایل مربوط به پناهندگان مورد بحث و تبادل‌نظر قرار می‌گیرد.

XS
SM
MD
LG