لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۳۴

موگرینی: رفتار تهران بسیار نگران کننده است


وزیران خارجه اتحادیه اروپا در پایان نشست دو روزه خود در وین پایتخت اتریش در باره دخالت نظامی ایران در سوریه و همچنین تداوم برجام گفتگو و تبادل نظر کردند.

در پایان این نشست، فدریکا موگرینی، دیپلمات ارشد این بلوک، در یک کنفرانس خبری به نقش منفی جمهوری اسلامی ایران در تحولات سوریه اشاره کرد. اما او بار دیگر خواستار ادامه اجرای برجام شد.

خانم موگرینی گفت: «اقدامات منطقه ای برای دستیابی به صلح در سوریه بسیار حیاتی است. ما در این چارچوب رفتار ایران را بررسی کردیم؛ رفتار تهران برای همه ما بسیار نگران کننده است و باید به این مساله رسیدگی شود. ما همچنین درباره تداوم برجام صحبت کردیم. روز گذشته آژانس بین المللی انرژی اتمی گزارش خود را درباره پایبندی ایران به برجام ارائه کرد و برای دوازدهمین بار نشان داد که ایران به تعهدات هسته ای خود پایبند بوده است. ما با شرکای خود در جهان در تلاشیم که ایرانی‌ها و اتحادیه اروپا از فواید اقتصادی برجام نفع ببرند.»

اتحادیه اروپا، به رغم تلاش برای ادامه برجام، بارها ادامه آزمایشات موشک بالستیک تهران و اقدامات ایران در سوریه، یمن، عراق و لبنان را برهم زننده امنیت و ثبات در منطقه عنوان کرده است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG