لینکهای قابل دسترسی

شنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۰۸

احمد خاتمی: تغییر افراد در انتخابات استراتژی نظام را عوض نمی‌کند


احمد خاتمی، امام جمعه موقت تهران با اشاره به نتایج انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان تاکید کرد که "استراتژی کلی نظام اسلامی" با تغییر افراد، تغییر نخواهد کرد.

وی که خود کاندیدای مجلس خبرگان بود و از کرمان رای آورد، در اولین نماز جمعه پس از انتخابات، سیاست را به بازی فوتبال تشبیه کرد: " گاهی گل می خوریم و گاهی گل می زنیم. هنگامی که گل زدی نباید مغرور شوی، و وقتی گل خوردی هم نباید مایوس شد."

احمد خاتمی از روحانیون اصولگرا است که چهره‌های همسو با او مانند محمدتقی مصباح و محمد یزدی در انتخابات تهران موفق نبودند و بیشترین کرسی‌ها سهم فهرست منتسب به اکبر هاشمی رفسنجانی شد.

او با بیان این هشدار که "نباید شیرینی جشن پیروزی انتخابات با کدورت‌ها تلخ شود"، برخی کدورت‌ها را جزئی دانست و توصیه کرد: "شتر دیدی، ندیدی".

این روحانی اصولگرا، حضور مردم ایران در انتخابات را "آری مجدد به نظام اسلامی" توصیف کرد و گفت: " کسی نباید شورای نگهبان ، وزارت کشور و نهادهای اجرایی انتخابات را زیر سوال ببرد."

۱۶۱ کاندیدا هم برای کسب ۸۸ کرسی مجلس خبرگان در انتخابات امسال رقابت کردند. اهمیت این دوره از مجلس خبرگان این است که پیش‌بینی شده ممکن است کار تعیین رهبر آینده جمهوری اسلامی به این مجلس محول شود.

XS
SM
MD
LG