لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۲ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۱:۵۶

در آستانه مرحله دوم انتخابات مجلس خبری از فهرست اصولگرایان نیست


تصویری از تبلیغات مرحله اول انتخابات در اسفند ۹۴
تصویری از تبلیغات مرحله اول انتخابات در اسفند ۹۴

در حالیکه تبلیغات نامزدها برای مرحله دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی از پنجشنبه دوم اردیبهشت آغاز می شود، هنوز فهرست مورد حمایت اصولگرایان در این انتخابات منتشر نشده است.

مرحله دوم انتخابات مجلس قرار است دهم اردیبهشت در ۲۱ استان برگزار شده و طی آن ۱۳۶ نامزد بر سر ۶۹ صندلی مجلس رقابت کنند. باوجود اینکه اصلاح طلبان از یک هفته قبل فهرست نامزدهای مورد حمایت خود را منتشر کرده‌اند، اصولگرایان هنوز فهرست منسجمی ارائه نداده و به همان اسامی دوره اول اکتفا کرده‌اند.

حسین ابراهیمی، عضو ارشد شورای ائتلاف اصولگرایان در این باره به روزنامه ایران گفته است اصولگرایان برنامه‌ای برای انتخابات دهم اردیبهشت ندارند. به گفته او، جلسات انتخاباتی اصولگرایان همانند گذشته داغ نیست و جسته و گریخته برگزار می‌شود.

در سوی دیگر، اصلاح طلبان فهرست خود را برای مرحله دوم انتخابات با ۶۸ نامزد منتشر کرده‌اند. از فهرست اصلاح طلبان در مرحله اول تنها ۳۲ نفر به مرحله دوم صعود کرده بودند.

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی، نماینده رشت در مجلس و از اعضای ائتلاف اصلاح طلبان درباره منتشر نشدن فهرست اصولگرایان به خبرآنلاین گفت طبق اخباری که او دارد در بعضی از شهرستان‌ها هیچ کاندیدایی برای حضور در لیست اصولگرایان ابراز تمایل نکرده است. به گفته او برخی از نامزدهای اصولگرا و مستقل خواستار قرار گرفتن در فهرست اصلاح طلبان شده اند.

در مرحله اول انتخابات مجلس شورای اسلامی که هفتم اسفند برگزار شد، ۸۲ اصلاح‌طلب، ۷۶ اصولگرا، ۵۸ نماینده مستقل و ۵ نماینده اقلیت به مجلس راه یافتند.

XS
SM
MD
LG