لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۵۸

دور دوم انتخابات مجلس؛ خاتمی مردم را به حضور پای صندوق های رای دعوت کرد


رئیس جمهوری پیشین ایران سه روز پس از آغاز تبلیغات دور دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی، مردم را به حضور در پای صندوق‌های رای دعوت کرد.

محمد خاتمی در پیامی که در شبکه‌های اجتماعی از جمله کانال تلگرام وی منتشر شده، از مردم خواسته است که برای آنچه او "تکرار حماسه حضور" خواند، در انتخابات دهم اردیبهشت شرکت کنند.
رئیس دولت اصلاحات به استقبال بی سابقه مردم از انتخابات هفتم اسفند اشاره کرده که طی آن اصلاح طلبان کل آرای تهران و در مجموع حدود ۷۰ صندلی مجلس را از آن خود کردند.

آقای خاتمی به دلیل ممنوعیت انتشار تصاویر و اخبار خود از سوی قوه قضائیه، پیش از انتخابات هفتم اسفند نیز پیامی را در شبکه‌های اجتماعی منتشر کرد و از مردم خواست که با حضور در انتخابات به "هر دو فهرست امید" (فهرست اصلاح طلبان) رای دهند.

این پیام بارها در شبکه های اجتماعی بازنشر و همرسانی شد. در پایان شمارش آرای انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان، اصلاح طلبان در تهران همه کرسی های مجلس و همه کرسی های خبرگان به جز یکی را به دست آوردند.

آقای خاتمی در بخش دیگری از پیام خود خواست برای انتخاب نمایندگانی که به دولت روحانی در دوره پس از تحریم کمک کنند، در انتخابات شرکت کنند.

دور دوم انتخابات مجلس که قرار است جمعه آینده برگزار شود، سرنوشت ۶۹ صندلی باقی مانده از ۲۹۰ صندلی مجلس را تعیین خواهد کرد. اصلاح طلبان می گویند که برای به دست آوردن اکثریت در باید دست کم ۴۰ نماینده در دور دوم به مجلس بفرستند.

XS
SM
MD
LG