لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۱:۲۳

شورای نگهبان با ۲۹ اردیبهشت برای روز برگزاری انتخابات ریاست جمهوری موافقت کرد


روابط عمومی شورای نگهبان با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد که این شورا با پیشنهاد وزارت کشور مبنی بر برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و میاندوره ای مجلس در تاریخ ۲۹ اردیبهشت موافقت کرده است.

روابط عمومی شورای نگهبان روز چهارشنبه ششم مرداد و ساعاتی پیش از صدور این اطلاعیه، اظهارات منتسب به عباسعلی کدخدایی، سخنگوی این شورا در مورد برگزاری انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری ایران در همین تاریخ را تکذیب کرده بود.

برخی رسانه‌ها امروز با انتشار خبری به نقل از عباسعلی کدخدایی، سخنگوی شورای نگهبان، از موافقت این شورا با تاریخ برگزاری انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری در ۲۹ اردیبهشت سال آینده خبر داده بودند، اما روابط عمومی شورای نگهبان کلا این سخنان آقای کدخدایی را تکذیب کرد.

انتخابات ریاست جمهوری در ایران معمولا در ماه خرداد برگزار می‌شود اما با توجه به آغاز ماه رمضان در خرداد، از وزارت کشور خواسته شد تا پیشنهاد خود را برای زمان برگزاری انتخابات پیش از خرداد یا اوایل این ماه اعلام کند.

وزارت کشور نیز ۲۹ اردیبهشت و ۵ خرداد را به عنوان روزهای پیشنهادی برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و میاندوره ای مجلس اعلام کرده بود.

XS
SM
MD
LG