لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۸ آذر ۱۴۰۱ ایران ۰۶:۲۲

آخرین خبرهای انتخابات ایران | حسن روحانی بر رئیسی پیروز شد

انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا در ایران روز جمعه ۲۹ اردیبهشت برگزار می شود. آخرین خبرهای انتخاباتی را در این صفحه بخوانید

روزنامه ایران خبر داده ستاد مرکزی حسن روحانی به روسای ستادهای خود در سراسر کشور ابلاغ کرده که اعلام زودهنگام نتایج و برپایی مراسم جشم پیروزی قبل از اعلام رسمی وزارت کشور، خلاف قانون است

سردبیر وبسایت امنیتی مشرق نیوز و از حامیان ابراهیم رئیسی در توییتر پیروزی حسن روحانی را تبریک گفته است

حمید ابوطالبی، معاون سیاسی دفتر رئیس‌جمهوری ایران توییتی منتشر کرده که صرفا حاوی چند عدد است. در شبکه‌های اجتماعی این توییت به پیروزی حسن روحانی تعبیر شده است.

چهار ساعت پس از پایان رای گیری و آغاز شمارش آرا، عیسی فرهادی، فرماندار تهران به خبرگزاری ایسنا گفت که تاکنون شمارش بیش از ۵۰ درصد آرای تهران انجام شده و مابقی شمارش تا صبح به پایان خواهد رسید. وی با اشاره به میزان مشارکت مردم تهران در انتخابات ریاست جمهوری گفت: مردم تهران بالای ۶۰ درصد در انتخابات مشارکت داشته اند.

برخی خبرگزاری ها گزارش دادند که نتیجه انتخابات شوراهای شهر و روستا در چند شهر مانند اردکان، دامغان و... مشخص شده است.

رئیس ستاد انتخابات استان تهران از مشارکت بیش از ۷۰ درصدی مردم تهران در انتخابات خبر داد. تعدادی از استانها نیز اعلام کردند که میزان مشارکت مردم در انتخابات حدود ۷۰ درصد و بیشتر بوده است.

برخی از خبرنگاران از ستاد انتخابات کشور گزارش دادند که تعداد رای‌دهندگان انتخابات ریاست‌جمهوری از ۴۱ میلیون گذشته است. بیش از ۵۶ میلیون نفر واجد شرایط رای دادن بوده اند.

غلامحسین اسماعیلی رئیس کل دادگستری استان تهران که اعلام کرده بود که حدود یکصد نفر در شهرهای مختلف استان تهران در ارتباط با تخلفات انتخاباتی از جمله خرید و فروش آرا بازداشت شده‌اند و تحت تعقیب قضایی قرار گرفته‌اند، در پایان رای گیری به خبرگزاری میزان گفت که بیست نفر دیگر بازداشت شدند.

برخی رسانه های حامی حسن روحانی به زیر نویس شبکه خبر مبنی بر پایان رای گیری اعتراض کردند. شبکه خبر در حالیکه هنوز زمان برای رای دادن باقی مانده بود در زیر نویسی اعلام کرد رای گیری پایان یافته. این اقدام انتقاداتی در پی داشت و سلمان سامانی، سخنگوی وزارت کشور این خبر صدا و سیما را رد کرد.

بارگذاری بیشتر

XS
SM
MD
LG