لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۲ آذر ۱۴۰۰ ایران ۱۷:۴۰

آخرین خبرهای انتخابات ایران | حسن روحانی بر رئیسی پیروز شد

انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا در ایران روز جمعه ۲۹ اردیبهشت برگزار می شود. آخرین خبرهای انتخاباتی را در این صفحه بخوانید


وحید حقانی، دستیار آیت الله علی خامنه ای به ستاد انتخابات کشور رفت. رفتن او به ستاد انتخابات کشور همزمان با حضور اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهوری در این ستاد بود.

عباسعلی کدخدایی، سخنگوی هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات ریاست‌جمهوری، اعلام کرد که گزارش های تخلفات بسیار است اما پس از بررسیها مشخص شد که برخی از آنها نادرست است.

در پی انتشار نامه های رئیس ستاد ابراهیم رئیسی درباره تخلفات متعدد در شعبه های رای گیری، آقای رئیسی به وزارت کشور رفت. او گفت که تمام شدن تعرفه های رای در حالیکه مردم در صف رای گیری هستند نگران کننده است.

در ساعات پایانی رای گیری، خبرگزاری های حامی ابراهیم رئیسی گزارش های مختلفی درباره تخلفات حوزه های رای گیری منتشر کردند.

محمد حسین مقیمی، قائم مقام وزیر کشور اعلام کرد که با اعلام نظر شورای نگهبان و رفع مشکل حقوقی، نتایج شمارش آراء‌ در این انتخابات به صورت تدریجی اعلام خواهد شد. وزیر کشور اعلام صبح روز چهارشنبه اعلام کرده بود که نتیجه انتخابات ریاست جمهوری را یکجا اعلام می کند اما سخنگوی شورای نگهبان گفت که پیشنهاد می کند نتیجه تدریجی اعلام شود. حال قائم مقام وزارت کشور خبر داده است که نتایج شمارش به صورت تدریجی به اطلاع خواهد رسید.

بارگذاری بیشتر

XS
SM
MD
LG