لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۹:۴۲

شایعاتی درباره ورزشکار المپیکی که برنگشت؛ آیا احسان حدادی به شلاق محکوم شده است؟


احسان حدادی در رشته پرتاب دیسک در المپیک موفقیتی کسب نکرد.
احسان حدادی در رشته پرتاب دیسک در المپیک موفقیتی کسب نکرد.

احسان حدادی، ورزشکار ایرانی حاضر در المپیک ریو هنوز به ایران برنگشته و شایعات بسیاری درباره او در رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است. یک وبسایت اخبار حوادث در ایران خبر داده که این ورزشکار صاحب‌نام ایرانی به تبعید و ۱۰۰ ضربه شلاق محکوم شده و به همین دلیل از بازگشت به ایران امتناع می‌کند.

روز یکشنبه ۱۴ شهریور، وبسایت رکنا در مصاحبه‌ای با عبدالصمد خرمشاهی، وکیل دادگستری جزئیاتی از حکم صادر شده علیه احسان حدادی، ورزشکار رشته پرتاب دیسک ایران منتشر کرد که در سایر رسانه‌ها بازتاب گسترده‌ای داشت.

به گفته این وکیل دادگستری که وکالت یک زن ۳۰ ساله را برعهده دارد، آقای حدادی به اتهام آزار و اذیت این زن به تبعید و ۱۰۰ ضربه شلاق محکوم شده و با سپردن وثیقه سنگینی موفق به حضور در بازی‌های المپیک شده بود.

آقای خرمشاهی همچنین به احتمال بازنگشتن احسان حدادی برای همیشه اشاره کرده است: "احسان شرایطش را دارد و می تواند بدون مشکل در آمریکا زندگی کند اما دوست نداریم شخصیت ملی کشور تابعیت کشور دیگری را بگیرد و سرمایه ما از دست برود."

این وکیل دادگستری می‌گوید که موکلش "ضربه روحی سنگینی" خورده و هیچ گاه حاضر نبوده مجازات حدادی را با دریافت پول معاوضه کند.

احسان حدادی که در المپیک ریو نتوانست نتیجه مناسبی را کسب کند در آخرین پست اینستاگرام خود خبر داده که در آلمان مشغول مداوای پای مصدومش است.

اما خبرگزاری ایلنا بدون اشاره به جزئیات حکم صادر شده برای احسان حدادی گزارش داده که شرط حضور او در بازی‌های المپیک این بوده که به محض پایان بازی‌ها به ایران بازگردد و قرار بر انجام عمل جراحی و حضور در آلمان نبوده است. به همین دلیل شاید حتی در صورت بازگشت حدادی به ایران برای او جریمه ویژه‌ای درنظر گرفته شود.

XS
SM
MD
LG