لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۴۹

واکنش شبکه‌های اجتماعی به روند صعودی قیمت مرغ در ایران: «مرغ پرنده»


افزایش قیمت مرغ در ایران واکنش های متعددی را در شبکه های اجتماعی در پی داشت.

کاربران روز سه شنبه ۷ اسفند با انتقاد از رسیدن قیمت مرغ به کیلویی ۱۶ هزار تومان از آن با عنوان پرواز قیمت و «مرغ پرنده» یاد کردند.

کاربری در توئیتر با اشاره به پیام توئیتر آیت الله خامنه ای که نوشته بود «ازدواج دیر و فرزندآوری کم... برنامه دشمن است» نوشت: «با مرغ ۱۶۰۰۰ تومانی، یا گوشت ۱۳۰ [هزار] تومانی یا پوشک ۹۰ تومنی با کدوم پول با کدوم آینده با کدوم امنیت و اقتصاد.»

کاربر دیگری با اشاره به قیمت مرغ نوشت که قیمت ها در صورت بالا رفتن قیمت سوخت توسط مجلس، از سه ماه دیگر بیشتر بالا خواهد رفت. کاربر دیگری هم نوشته است که خرید سه مرغ برای او ۱۲۸ هزار تومان تمام شده است.

افزایش قیمت مرغ در حالی است که طی روزهای گذشته دستگاه‌های دولتی قیمت هر کیلو مرغ را ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان اعلام کرده و قیمت بالاتر از آن را غیرقانونی دانسته بودند.

برخی کاربران نوشته اند که به نظر آنها دلیل افزایش قیمت مرغ، صادرات آن است؛ چرا که با توجه به بالا رفتن قیمت ارز صدور مرغ و گوشت به صرفه‌تر از فروش آن در داخل است.

برخی کاربران نیز نوشته‌اند که منابع ارزی با ادامه تحریم ها کاهش خواهد یافت و در آن صورت قیمت کالاهایی چون مرغ باز هم بالا خواهد رفت.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG