لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۰۱

واقعیت‌هایی از داخل ایران| قیمت مرغ در بازار ۲۰ ‌درصد گران‌تر از نرخ مصوب

قیمت مرغ در بازار، ۲۰‌درصد گران‌تر از نرخ مصوب

براساس آخرین مصوبه ستاد تنظیم بازار در تاریخ سوم مرداد‌ماه امسال حداکثر قیمت مصرف‌کننده برای هر کیلوگرم گوشت مرغ ۸۱۷۵ ‌تومان اعلام شده است. طبق اعلام این سازمان، تا قیمت‌های جدید اعلام نشود، نرخ‌های بالاتر از آن مشمول گران‌فروشی شده و باید با آن برخورد شود، اما این محصول پروتئینی به‌طور میانگین حدود ۲۰ ‌درصد گران‌تر به دست مصرف‌کنندگان می‌رسد.

منبع: صبح نو


اعتراض صدها خانوارساکن در مسکن مهر تهران

طی روزهای اخیر صدها خانوارساکن در مسکن مهر تهران به خاطر «فقدان سیستم گرمایشی در این واحدها» با توجه به آغاز فصل سرما تجمعاتی برپا کردند.

تاکنون بارها مردم به کیفیت مسکن مهر معترض شده اند.
تاکنون بارها مردم به کیفیت مسکن مهر معترض شده اند.

مدیر روابط عمومی ‌شرکت عمران شهرهای جدید می‌گوید قیمت سیستم گرمایش به بیش از سه برابر افزایش یافته و سبب شده است پیمانکاران در تهیه و نصب آن در واحدهای مسکن مهر کشور با مشکلات بزرگی روبرو شوند. با این حال معترضان نسبت به نصب نشدن این دستگاه در واحدهای تحویلی در مسکن مهر پردیس و تاخیر در تحویل واحدهای خود اعتراض داشتند.

محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی نیز در دیدار با نمایندگان پروژه‌های مسکن مهر پردیس به سبب مشکلات کنونی عذرخواهی کرده و قول داده که این پروژه را به اتمام خواهد رساند.

منبع: روزنامه آفتاب یزد


بازداشت ۵۰ نفر در مهمانی شبانه

در ماههای اخیر در شهرهای کوچک بازداشت مهمانان مهمانی های خصوصی گزارش شده است.
در ماههای اخیر در شهرهای کوچک بازداشت مهمانان مهمانی های خصوصی گزارش شده است.

نادر نجد، دادستان عمومی و انقلاب مراغه اعلام کرد: ۵۰ نفر دیشب ۲۲ آبان ماه در یک پارتی شبانه در یکی از باغات حاشیه شهر مراغه با حضور ماموران انتظامی دستگیر شدند.

از میان افراد بازداشت شده ۱۳ مرد و ۹ زن برای سیر مراحل قانونی بازداشت و بقیه افراد به قید وثیقه آزاد شدند. افراد دستگیر شده وضعیت مناسبی نداشتند و اقدام به شرب خمر نیز کرده بودند.

وی اضافه کرد: با حکم دادستانی دستور پلمپ محل برپایی پارتی نیز صادر شد.

منبع: جام جم آنلاین


برخورد عوامل شهرداری با آلاچیق نشینان شهرری

بعدظهر امروز ۲۳ آبان ماه، عوامل شهرداری منطقه ۲۰ با مراجعه به بوستان زائر در منطقه شهرری، چادرهای محل سکونت ۹ خانواری که به خاطر ضعف مالی در آلاچیق‌های آن بوستان سکنا داشتند را با علم به نیازمند بودن این افراد پاره و پراکنده کردن اندک وسایل زندگیشان را پراکنده کردن.

سرهنگ بابک نمک شناس، مسئول اطلاع رسانی پلیس تهران بزرگ اعلام کرد که این اقدام توسط عوامل شهرداری رخ داده و پلیس نقشی در این ماجرا نداشته است.

پس از انتشار این خبر، شهرداری منطقه ۲۰ مدعی شد آلاچیق نشین‌های را اسکان داده است، اما این درحالی است که عصر روز چهارشنبه خبرگزاری برنا با حضور یافتن در محل بوستان درست نبودن ادعای شهرداری را گزارش کرده است.

منبع: برنا

راهپیمایی گروهی از کارگران «گروه ملی فولاد ایران» در پنجمین روز از اعتراض صنفی

گروه ملی فولاد ایران شامل کارخانه فولادسازی، نورد کوثر، نورد تیرآهن، کارخانه لوله‌سازی و ماشین‌سازی است و حدود ۴ هزار کارگر شاغل دارد که طی چند ماه گذشته دستمزد آن‌ها به تاخیر افتاده است. صبح امروز ۲۳ آبان ماه کارگران این کارخانه‌ها که با ادامه بی‌توجهی مسئولان کارخانه و استانی مواجه شده‌اند در اعتراض به معوقات مزدی و تامین نشدن مواد اولیه از سوی کارفرما در خیابان منتهی به ساختمان استانداری خوزستان راه راهپیمایی کردند.

به گفته یکی از کارگران، در حال حاضر مالک جدید گروه ملی فولاد اهواز یکی از بانک‌های دولتی است که برای تامین مواد اولیه تولید اقدام نمی‌کند و بدین ترتیب فعالیت تولیدی کارخانه‌ها متوقف شده است.

منبع: ایلنا

هشتمین روز اعتراض کارگران هفت تپه

مدتهاست این کارگران معترض هستند.
مدتهاست این کارگران معترض هستند.

صبح امروز ۲۳ آبان ماه کارگران مجتمع کشت و صنعت هفت تپه در ادامه اعتراضات صنفی خود در مقابل فرمانداری شهرستان شوش حضور یافتند.

به گفته یکی از کارگران، با گذشت هشت روز از دور جدید اعتراضات صنفی‌مان، هنوز کارفرما به وعده خود درخصوص پرداخت مزد معوقه عمل نکرده و ادامه این روند در ماه‌های آتی بر نگرانی کارگران و خانواده‌هایشان افزوده است.

منبع: ایلنا
XS
SM
MD
LG