لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۸:۲۳

کالاهای چینی به بازار نوروزی ایران هم رسید


پنج نمایشگاه عرضه مستقیم کالا (بهاره) در تهران آغاز به کار کردند.
به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) «در نمايشگاه‌هاي عرضه مستقيم کالا، مواد پروتئيني شامل گوشت قرمز و مرغ، برنج، روغن و شکر از جمله اقلام قابل عرضه در کنار پوشاک، کيف و کفش و ساير مايحتاج ايام عيد عرضه مي‌شود؛ ميزان تخفيف پيش‌بيني شده در اين نمايشگاه به طور ميانگين ۱۰ تا ۱۵ درصد است و در برخي کالاها نيز به ۳۰ درصد مي‌رسد خبرگزاری فارس در تازه ترین گزارش خود در این زمینه اعلام کرد:
«نمایشگاه بهاره امسال در حالی با قوت و ضعف و افزایش مردمی آغاز شد که بررسی ریز قیمت کالاهای اساسی و گوشت و مرغ از تخفیف ۱۰ تا ۱۵ درصد حکایت دارد، ولی وعده عدم عرضه کالاهای چینی محقق نشده است .»

خبرگزاری کار ایران (ایلنا) نیز، «نگاهی گذرا به بازار محصولات نوروزی »داشته و در گزارشی با عنوان «سبزهای چینی روی سفرهای ایرانی گل می دهند » اعلام کرده است:
« سبزه های چینی در برخی از نقاط حتی تا ۵۰۰۰ تومان نیز فروخته می شوند.»
به گزارش این خبرگزاری، «چین طی سال های اخیر به بازار کالاهای سنتی ایران نیز چشم دوخته است. صادرات سیر و عسل و گلاب به بازار ایران نشان دهنده آن است که چینی‌ها قصد ندارندتنها به کالاهای استراتژیک و پر بازار بسنده کنند و حتی به بازارهای سنتی ایران نیز چشم دارند.»
در همین حال به نظر می آید دولت در حال حاضر تنها به دنبال کنترل قیمت ها در بازار آن هم با به وسیله افزایش میزان واردات است.
به گفته عباس معمارنژاد، رئیس کل گمرک ایران، در یازده ماه گذشته ۵۸ میلیارد دلار کالا از طریق گمرکات کشور وارد شد که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۸ درصد رشد داشته است .
روزنامه ایران، روزنامه اصلی دولت، در یکی از شماره های اواخر دی ماه خود، از قول مهدی غضنفری، وزیر بازرگانی، از «وفور کالای مصرفی در بازار شب عید» خبر داده بود .
تازه ترین گزارش بانک مرکزی، از متوسط قیمت خرده فروشی برخی از مواد خوراکی در تهران در هفته منتهی به ششم اسفند ماه بر نوسان قیمت ها تاکید دارد.
به گزارش خبرگزاری مهر، «این روزها فروشندگان از هر ترفندی برای جلب مشتری استفاده می کنند، چرا که مردم در حساب و کتابهای خود حساس تر شده اند و تلاش می کنند که در شب عید با
وضعیت بنزین۴۰۰ و ۷۰۰ تومانی، سهم بیش تری را پس انداز کرده تا در سفرهای نوروزی خود دچار مشکل نشوند.
پیش تر جواد اخوان، رئیس اتحادیه آجیل و خشکبار فروشان، در گفت و گو باخبرگزاری کار ایران (ایلنا) گفته بود: «قیمت آجیل بنا بر قیمت گازوئیل تغییر می کند.»

XS
SM
MD
LG