لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۳۰

واکنش داغ کاربران توئیتر به پایین آمدن قیمت ارز در بازار ایران


کاهش قیمت دلار که از عصر روز گذشته آغاز شده، تعداد زیادی را برای فروش دلارهای خانگی‌شان در شهرهای مختلف به صرافی ها کشانده است. رسانه‌های ایران از تجمعات پرتعداد برای فروش دلار در خیابان‌ها خبر می‌دهند اما برخی می‌گویند که علاوه بر چند قیمتی بودن دلار، بسیاری از صرافان نیز حاضر به خرید نیستند.

کمی دورتر از خیابان ها، بحث دلار در میان کاربران توئیتری هم داغ است. توئیت هایی که یک سو نشان‌دهنده خوشحالی از پایین آمدن دلار و در پی آن کاهش قیمت ها در بازار است و از سوی دیگر انتقادی است که کاربران از هجوم مردم برای فروش دلارهایشان دارند.

در کنار این دیدگاه ها، جنگ سردی هم بین توئیتری های اصلاح طلب، برانداز و اصولگرا راه افتاده است که بیش از هرزمانی، یکدیگر را به حمایت از دولت یا خیانت به مردم متهم می کنند.

مهدی امیرپور با توصیف بازار فروش دلار و امتناع دلالان از خرید، به مردمی معترض است که خودشان به احتکارگران گلایه دارند اما «خود از احتکارگرترین‌ها هستند».

اما این توئیت ها که بیشتر انتقادی بر اوضاع پیش آمده بازار ارز و هجوم مردم برای فروش دلارهایشان هستند، تنها مختص به یک قشر خاص نیست. نجفی تهرانی، کاربر روحانی در توئیتر هم از فریبکاری حکومت با بالا و پایین کردن قیمت دلار و مردمی که با فریبکار معامله می کنند، سخن گفته است:

کاربری به نام چرچیل هم درباره حضور مردم در صف های فروش دلار اینگونه نوشت:

کاربری به نام مکتوب پایین آمدن قیمت دلار را در ایران به معنای حل مشکلاتی همچون حجاب اجباری در ایران، حق ورود به ورزشگاه، اعدام، حبس و ... ندانست و اینگونه توئیت کرد:

اما از سوی دیگر برخی کاربران هم با توئیت های خود از کاهش نرخ دلار ابراز خوشحالی کردند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG