لینکهای قابل دسترسی

جمعه ۲۴ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۳۱

امامی کاشانی: جشن های طلاق «شیطانی» است


یکی از روحانیون ارشد ایران با اشاره به این که برخی به مناسبت طلاق خود جشن می گیرند، «جشن های طلاق» را یک پدیده «شیطانی» غربی خواند و آن را «سمی» برای جامعه اسلامی دانست و گفت این افراد فاقد ارزش انسانی‌ هستند.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، آیت الله محمد امامی کاشانی، روز جمعه در خطبه های نماز تهران گفت ازدواج یک «پیوند مقدس» است، و کارهای غربی مانند ترتیب دادن جشن های طلاق، ارزش خانواده را ضعیف می کند.

کاشانی چنین جشن هایی را «بسیار خطرناک، و سمی برای تمدن و جامعه اسلامی» توصیف کرد و افزود «مردان و زنانی که جشن های طلاق را ترتیب می دهند، مسلما افرادی شیطانی هستند.»

کاشانی جوانان را به پرهیز از انجام کارها و شیوه های غربی و حفاظت از دستاوردهای فرهنگی و سنت های خود فراخواند و گفت «از هم پاشیدن خانواده و هرزگی به تمدن بی شرمانه غربی ارتباط دارد»، و آزادی های سبک غربی را «اشتباه» دانست.

گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس می گوید رسانه های ایران در روزهای اخیر گزارش هایی در باره تدارکات برای چنین جشن هایی را منتشر کرده اند. وبسایت تلویزیون دولتی ایران رواج جشن های طلاق در ایران را «جدیدترین هدیه غرب» نامیده بود.

روزنامه جمهوری اسلامی نیز نوشت زوج های مطلقه ثروتمند برای سفارش گل های رز سیاه، کیک و کارت های دعوت به جشن طلاق، به خیابانی در مرکز تهران می روند. روی یکی از کارت های دعوت نوشته شده است «دلم هرگز برای تو تنگ نمی شود.»

این روزنامه همچنین نوشت تقاضا برای چنین کارت هایی در ۲ سال گذشته افزایش بسیاری پیدا کرده است.

گزارش های رسانه های ایران حاکی است سال گذشته نرخ طلاق به ۴ و شش دهم درصد افزایش یافته و حدود ۲۰ درصد ازدواج ها به طلاق منجر می شود. مشکلات اقتصادی از عوامل عمده در افزایش آمار طلاق در ایران عنوان شده است.

این در حالی است که رهبر جمهوری اسلامی ایران بر افزایش رشد جمعیت تاکید می کند و پس از ماه ها سخنرانی در سرزنش برنامه های کنترل خانواده که در سال های گذشته به اجرا درآمده بود، روز سه شنبه ۳۰ اردیبهشت، سیاست های کلی جمعیت را تعیین و ابلاغ کرد.
XS
SM
MD
LG