لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۰۴

بلاتکلیفی ۸ ماهه عضو هیئت مدیره سندیکای کارگران شرکت واحد در زندان


داود رضوی، عضو هیات مدیره سندیکای کارگران شرکت واحد
داود رضوی، عضو هیات مدیره سندیکای کارگران شرکت واحد

سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه از بلاتکلیفی هشت ماهه داود رضوی، عضو هیئت مدیره این سندیکا، در زندان انتقاد کرد.

این سندیکا در گزارشی که روز چهارشنبه، ۶ اردیبهشت‌ماه، منتشر شد با اشاره به ابتلای داود رضوی به بیماری گوارشی، از بی‌نتیجه بودن پیگیری‌های قضایی خانواده و وکیل او خبر داده است.

بر اساس این گزارش، این فعال کارگری که از مهرماه گذشته در زندان اوین در بازداشت به سر می‌برد، پس از هشت ماه توانست برای نخستین بار در ۴ اردیبهشت‌ماه با خانواده‌اش ملاقات کند.

به گفته سندیکا، تلاش بازجو برای سنگین‌کردن پرونده داود رضوی از طریق واردکردن اتهام «متواری‌بودن ۵ ماهه» موجب تشدید نگرانی‌های خانواده او شده است.

سندیکای شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه ضمن رد این اتهام، داود رضوی را «فعال کارگری شناخته‌شده» توصیف کرد که هیچ جرمی مرتکب نشده و فراری نیز نبوده است.

بازداشت این فعال سندیکایی در بحبوحه اعتراضات سراسری به دنبال مرگ مهسا(ژینا) امینی در بازداشت گشت ارشاد و همزمان با بازداشت‌های گسترده فعالان مدنی، دانشجویی، خبرنگاران و کنشگران سیاسی انجام شد.

داود رضوی که از اعضای فعال هیئت مدیره سندیکای شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه به شمار می‌رود، تاکنون بارها به دلیل فعالیت‌های صنفی‌اش بازداشت و زندانی شده است.

رضا شهابی و حسن سعیدی، دو تن دیگر از اعضای سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه، نیز با اتهاماتی از قبیل تبلیغ علیه نظام و اقدام علیه امنیت ملی از سال گذشته در زندان به سر می‌برند.

XS
SM
MD
LG