لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۴۵

دانیال مقدم، خواننده و بازیگر، اتهامش را رد کرد و در دادگاه حاضر نشد


دانیال مقدم، خواننده و بازیگر- از صفحه اینستاگرام
دانیال مقدم، خواننده و بازیگر- از صفحه اینستاگرام

دانیال مقدم، خواننده و بازیگر، با رد اتهام «ترویج فساد و فحشا» اعلام کرد که از حضور در جلسه دادگاه در روز ۲۳ فروردین خودداری کرده است.

او در ویدیویی در شبکه اجتماعی اینستاگرام دلیل احضار مجددش به مراجع قضائی را «فعالیت‌های هنری» ذکر کرده و می‌گوید که که با توجه به شرایط کنونی کشور« ما دیگر چیزی برای از دست دادن نداریم» و «از جانمان می‌گذریم.»

صدای آمریکا در روزهای گذشته در گزارشی اختصاصی از احضار دانیال مقدم، سحر زکریا و صبا کمالی، خوانندگان نماهنگ «حوری»، به دادسرای فرهنگ و رسانه خبر داده بود.

نماهنگ «حوری» سال گذشته در انتقاد از خشونت علیه زنان منتشر شده بود.

دانیال مقدم به «مسئولین کم‌خرد» ایران توصیه کرده است که به «اعتقادات مردم» کشور احترام گذاشته و «شرایط درستی» را برای زندگی آنها بوجود بیاورند.

این خواننده و بازیگر معترض همچنین با انتقاد از «سوء استفاده» حاکمیت ایران از اعتقادات مذهبی مردم خواستار «جدایی مذهب از سیاست» شد.

او در بخشی از این پیام ویدیوئی توضیح می‌دهد که بعد ازعدم موفقیتش در کسب مجوز به خواندن «آوازهای اعتراضی» روی آورده است.

دانیال مقدم به همراه غلام‌علی کویتی‌پور، از مداحان دوران جنگ ایران و عراق، در تابستان ۱۴۰۲ نماهنگ «رئیس» را در انتقاد از حاکمیت جمهوری اسلامی منتشر کرد.

پیشتر ژولی تربو، مدیر گروه «هنرمندان در معرض خطر» (اِی‌آر‌سی)، با اشاره به تلاش حکومت ایران برای خاموش‌کردن «جنبش قدرتمند هنرمندان موسیقی معتقد به آزادی و حقوق زنان» تاکید کرد که حکومت ایران از قدرت موسیقی برای امید بخشیدن به شهروندان و الهام بخشیدن به آرزوی آینده‌ای بهتر و عادلانه‌تر برای همه وحشت دارد.»

XS
SM
MD
LG