لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۲ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۶:۵۶

کرونا در ایران؛ آمار بالای قربانیان و افزایش تعداد کودکان مبتلا


کرونا در ایران - فارس
کرونا در ایران - فارس

در شرایطی که آمارهای رسمی در ایران از افزایش شمار مبتلایان به بیماری کووید ۱۹ حکایت دارد، شمار قربانیان این بیماری نیز طی روزهای اخیر اوج گرفته است.

وزارت بهداشت ایران روز یکشنبه اول اسفندماه از ابتلای ۱۶ هزار و ۹۶۷ نفر به بیماری کووید ۱۹ و جان‌باختن ۲۴۲ بیمار طی یک شبانه‌روز گذشته خبر داد.

با احتساب موارد جدید، مجموع جان‌باختگان بر اثر کرونا در ایران به بیش از ۱۳۵ هزار تن و شمار کل مبتلایان به بالای شش میلیون و ۹۴۰ هزار نفر رسیده است.

شماری از کارشناسان و پزشکان نسبت به آمارهای اعلام‌شده از سوی وزارت بهداشت ایران تردید دارند.

سازمان نظام پزشکی نیز پیشتر آمار واقعی مبتلایان و قربانیان ویروس کرونا در ایران را سه تا چهار برابر آمارهای وزارت بهداشت ارزیابی کرده بود.

روزنامه ایران در شماره روز اول اسفندماه خود، از افزایش تعداد کودکان مبتلا به کووید ۱۹ خبر داد و به نقل از شهناز آرمین، مسئول کمیته کنترل عفونت در بیمارستان مفید تهران، نوشت که طی روزهای اخیر آمار مراجعه کودکان به مراکز درمانی بالا رفته است.

به گزارش خبرگزاری دولتی ایرنا، قاسم برجویی، سرپرست معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، نیز روز یکشنبه اعلام کرد که ۲۲ درصد تعداد بیماران کرونایی بستری‌‌شده در بیمارستان‌های این استان مربوط به کودکان است.

خبرگزاری ایسنا به نقل از وزارت بهداشت ایران نوشته که میزان رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی مربوط به کرونا در کشور هم‌اکنون ۵۷ درصد است.

حمیدرضا جماعتی، دبیر کمیته علمی کرونا، روز یکشنبه اول اسفندماه نسبت به افزایش آمارهای کرونا طی دو هفته آینده هشدار داد.

یونس پناهی، معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت ایران، نیز روز ۲۹ بهمن‌ماه پیش‌بینی کرده بود که وضعیت شیوع ویروس کرونا تا قبل از نیمه اسفندماه به «قله پیک ششم» خواهد رسید.

بر اساس اعلام وزارت بهداشت ایران، در حال حاضر ۳۳۷ شهر در وضعیت قرمز شیوع ویروس کرونا قرار دارند و وضعیت ۶۴ شهر دیگر نیز نارنجی است.

XS
SM
MD
LG