لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۳۰

دولت ایران: تلاش قانونگذاران آمریکایی برای دیدار از ایران "نمایش تبلیغاتی" است


مایک پمپئو، لی زلدین و فرانک لو سه عضو مجلس نمایندگان آمریکا در دفتر حافظ منافع ایران درخواست بازدید از این کشور را مطرح کردند.
مایک پمپئو، لی زلدین و فرانک لو سه عضو مجلس نمایندگان آمریکا در دفتر حافظ منافع ایران درخواست بازدید از این کشور را مطرح کردند.

مقاله ای از مارک همینگوی در ویکلی استاندارد

دولت روحانی به درخواست ویزای سه عضو جمهوریخواه مجلس نمایندگان آمریکا پس از دو و ماه و نیم، به طور رسمی پاسخ داد.

نیمه بهمن ماه سال گذشته، مایک پمپئو، لی زلدین، و فرنک لوبیوندو شخصا با حضور در دفتر حافظ منافع ایران در سفارت پاکستان در واشنگتن درخواست ویزای سفر به ایران را به مقامات ایرانی ارائه دادند. آن ها خواستار نظارت بر اجرای توافق هسته ای، مشاهده انتخابات مجلس، و دیدار با آمریکایی های زندانی در ایران بودند.

اواخر فروردین ماه امسال در نامه ای دوباره درخواست خود را پیگیری کردند. ایران بالاخره به درخواست محترمانه نمایندگان کنگره پاسخ داده؛ اما این پاسخ با لحنی به آشکارا اهانت آمیز است.

دولت ایران در پاسخ به نمایندگان کنگره نوشته است، آمریکایی هایی که موفق به دیدار از ایران شده اند "درخواست خود را در تطابق با مقررات مربوطه کشور میزبان و به طور مناسب و محترمانه انجام داده اند و نه به شکلی کاملا بی مورد که شما مطالبه کرده اید و با مداخله در اموری که هیچ ربطی به کارکرد مقام رسمی شما ندارد."

نامه دولت جمهوری اسلامی هیچ راهکاری ارائه نمی دهد که تحت چه شرایطی بازدید نمایندگان کنگره آمریکا از ایران اجازه داده خواهد شد.

در حالی که نمایندگان سیاسی آمریکا نمی توانند از ایران دیدار کنند بنا بر گزارش ها دولت روحانی در حال گشایش مذاکرات با مدیران آمریکایی شرکت بوئینگ برای خرید هواپیما از آمریکا است.

* برگردان فارسی این مقاله تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست.

XS
SM
MD
LG