لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۳ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۳۱

کنسرت سالار عقیلی برای دومین بار در سال ۹۵ لغو شد


تصویری از تمرین سالار عقیلی
تصویری از تمرین سالار عقیلی

به دستور دادستانی شهر سبزوار، کنسرت سالار عقیلی خواننده موسیقی اصیل ایرانی که قرار بود روز جمعه ۱۵ مرداد ماه در این شهر برگزار شود، لغو شد.

سالار عقیلی در این ارتباط می گوید، وقتی که کنسرتی مجوزهای لازم را از وزارت ارشاد دریافت کرده است و بلیط فروشی انجام شده بر چه اساسی یک مرجع به آسانی کنسرت را لغو می کند.

سالار عقیلی این گونه رفتار‌ها را در جهت سرخوردگی و بی‌اعتبار کردن هنرمندان دانست.

آقای عقیلی افزود هنوز نمی دانیم برای برگزاری کنسرت باید از ارشاد مجوز بگیریم یا از دادستانی.

وی ضمن انتقاد از برخورد مراجع قضایی از علی جنتی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خواست تا ماجرا را پیگیری کند.

محمد علی آبادی، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سبزوار لغو اجرای این کنسرت را تایید کرد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سبزوار، با قانونی دانستن اجرای کنسرت سالار عقیلی در این شهر از دادستانی شهر سبزوار خواست تا دلایل لغو این کنسرت را اعلام کند.

در آخرین مورد، در خردادماه سال جاری از کنسرت سالار عقیلی در شهر کرمان جلوگیری شده بود که به گفته تهیه کننده کنسرت "بی حرمتی به ماه رمضان" از دلایل احتمالی لغو کنسرت دانست.

در دو سال گذشته کنسرت‌های بسیاری با وجود داشتن مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد، با دخالت پلیس یا دستگاه‌های قضایی لغو شده اند.

پیش از این محمد باقر نوبخت با بیان این که گاهی لغو مجوز کنسرت ها در مورد شخصیت های برجسته هنری اتفاق می افتد، گفت که دولت انتظار دارد پس از صدور مجوز، جلوی برگزاری کنسرت گرفته نشود؛ چرا که این موضوع پیامدهای فرهنگی و اجتماعی منفی دارد.

در حالی که وزیر ارشاد هم بارها اعلام کرده بود که برای حل مشکل اجرای کنسرت‌ها با مقامات دستگاه قضایی و مقامات پلیس رایزنی کرده است و وعده حل مشکل لغو کنسرتها را داده بود، اما به نظر می رسد وزارت ارشاد هنوز نتوانسته به هماهنگی لازم میان نهادهای مسئول برسد.

تصویر نامه دادستانی شهر سبزوار
تصویر نامه دادستانی شهر سبزوار

XS
SM
MD
LG